Żyj świadomie. Pozostań w tej „przestrzeni”

Kiedy budzisz się rano często czujesz jak bardzo jesteś zmęczony.

Czas do pracy, chwila wolnego czasu przed albo wstajesz sfrustrowany na ostatnia minutę. Od rana włączasz system narzekania. Chcesz to zmienić warto coś zrobić dla siebie pobiegać, z psem, rower poranny bieg, ćwiczenia, medytacja, joga, tai- chi, qi-gong, siłownia,pilates… Często  to sobie  obiecujemy, ale nie możemy się zmobilizować. Spytaj sam siebie czy mam wstać i zacząć medytacje? Obierz formę twej medytacji. Ciężko Ci podjąć decyzję? Czy lepiej będzie jeśli zostaniesz w łóżku. 10 min dłużej…?
Nie umiemy podjąć decyzji i czujemy się niespokojni. Od rana siejemy ziarenko niepokoju. Na pewno  zdarza nam się to dość często i wzmaga  dodatkowo wątpliwości co do tego, czy w ogóle powinienem i czy potrafię medytować, czy warto przeznaczyć czas? To czas dla ciebie. Świadomie wybieraj to co najlepsze. Musisz naładować swój akumulator. Każdy Mógłbym  coś poradzić jak postępować w takich sytuacjach? Jedni śpią, inni uskarżają się na brak czasu, inni mówią, że to zwykłe lenistwo… Nie martw się tym, co robią inni, albo co o Tobie pomyślą. Patrz tylko na siebie i dokładnie badaj swoją sytuację… zadbaj o siebie.Wielu z nas wstaje wcześniej, a medytacja jest dla niego źródłem siły. Pomyśl może  potrzebujesz więcej snu? Czy faktycznie jesteś zmęczony? Czy lepiej byłoby wstać i praktykować codziennie, czy też wolałbyś usiąść na łóżku? Nie mów, że nie masz czasu. Czas jest… Jeśli nie możesz się zdecydować, po prostu to zaakceptuj.

Żyj świadomie. Pozostań w tej „przestrzeni” – rozpoznaj ją i otwórz się na to, co się wydarza.

To całkiem w porządku czuć niezdecydowanie, zwątpienie czy też niepokój. Spójrz na ten stan umysłu i postaraj się z tego czegoś się nauczyć. Cokolwiek i kiedykolwiek się dzieje, to Twoja decyzja.Twój wybór  Czyż nie warto podjąć decyzję? Od podjęcia decyzji rano wpływa na cały dzień, na Twoje życie i postępowanie.

Myślenie, że należy nie podejmować decyzji  i odkładasz na później spowoduje, że sprawy przyjmą jeszcze gorszy bieg. będziesz niezdecydowany, sfrustrowany bez planów… Czuwaj ,rozpoznawaj, akceptuj i badaj,przemyśl, a w końcu rzeczy rozwiną się naturalnie.

Często mamy Wątpliwości które powstają gdy istnieje niezadowolenie z tego, co jest i gdy w umyśle zrodzi się konflikt między tym co powinno i co nie powinno być zrobione. Najkorzystniejszą rzeczą jaką można zrobić, to jedynie akceptacja i obserwacja. Samodyscyplina o której mówię często. Czekaj cierpliwie, . Ciężka praca przed Tobą do wykonania. Otwórz się musisz być cierpliwy Wszystko co najlepsze jeszcze jest przed Tobą. Nieustanna świadomość powoduje stabilność umysłu i wreszcie może pojawić się zrozumienie co tak dokładnie się dzieje. Pozwoli to umysłowi „automatycznie” wpaść na najlepszą decyzję bądź rozwiązanie.
odwagi…warto

Scroll to Top