Wszyscy jesteśmy cząstką Wszechświata.

Wszystko w tym wszechświecie jest połączone i nic nie jest przypadkiem. Często zapominamy, że wszyscy jesteśmy istotami duchowymi doświadczającymi …

Wszyscy jesteśmy cząstką Wszechświata. Każdy z nas ma w sobie 5 żywiołów fizycznych – Powietrze, Wodę, Ogień, Ziemię , Drzewo.

Dla niektórych osób energie wszystkich czterech żywiołów są intensywne i rezonują ze wszystkimi czterema żywiołami.
Zastanów sie jaki element żywiołu ma nad tobą przewagę jaki ma wpływ na twój charakter?

-Żywioł ognia można nazwać duchem ognia Jest tutaj, aby dostarczać wiadomości do świata. Ma wieczny płomień w płomieniach, który zawsze prowadzi do podążania za marzeniami i podbijania wszystkich. Nie musisz podejmować poważnych kroków, aby dostroić się do swojego prawdziwego płomienia – będąc prawdziwym sobą po prostu tworzysz magię, pozwól sobie być wierny sobie, pozwól sobie być sobą -a innym być innym…

Ogień jako pora roku – to lato, które charakteryzuje się ciepłem, światłem i ruchem. Dni stają się dłuższe, rośliny nie wzrastają już tak szybko ku górze (element wiosny), ale rozrastają się na zewnątrz, na szerokość. To prawdziwy szczyt w porach roku, gdzie rośliny wychwytują tyle promieni słonecznych ile tylko mogą, by przygotować się do obfitych zbiorów.

Ogień to życie, odnowa i odrodzenie. Jesteśmy bardziej otwarci i odprężeni. Istotą tego elementu jest miłość, która przenika do każdego zakątka naszego istnienia – ciała, umysłu do serca i ducha. Gdy element Ognia płonie w człowieku,to miłość i ciepłootwartość.

Ogień następuje po Drewnie, które wiązało się z marzeniami i przyszłością. Ten element z kolei przedstawia teraźniejszość i urzeczywistnienie naszych pragnień. To czas odpoczynku, kiedy to duch zmęczony wiosenną pracą jest lekki i wolny. Ogień zapewnia energię, którą wchłaniamy by ogrzewała nas przez cały rok. Bez tej esencji reszta roku była by mroczna i depresyjna.

Teoria pięciu elementów została stworzona w Chinach w 221 r. p. n. e. za czasów dynastii Yin i Zhou. Nazywana jest także teorią pięciu żywiołów, czy pięciu przemian. Te pięć elementów to: drewno, ogień, ziemia, metal, woda. Każdy z nich jest ze sobą powiązany, tworząc określone cykle. We wszystkim co nas otacza, jak i w nas samych możemy znaleźć każdy z tych żywiołów, które mogą się wzajemnie wspierać, lub też niszczyć. Są one uosobieniem zmian i ruchu energii Qi, będąc cały czas ze sobą połączone.

Miłość wypływająca z Elementu Ognia daje nam siłę do zmian dotyczących nas samych i otoczenia. Kontakt ze źródłem naszej wewnętrznej radości i miłośći daje nam siłę i zapał, by angażować się we wszystko co robimy. pozytywne uczucia miłości i radości daje nam zdolność nawiązywać z łatwością kontakty z innymi ludźmi. To Wewnętrzne nasze słońce elementu Ognia daje nam ciepło, bez którego nie bylibyśmy w stanie funkcjonować.daje nam Zdrowie, ciepło wspomaga ruch i przepływ, dzięki niemu krew krąży szybciej, przyspieszają się procesy trawienne oraz wzrasta wydolność procesów chemicznych, odpowiadających za podtrzymywanie życia.
Element ten w ciele człowieka powiązany jest z krwią i naczyniami krwionośnymi, które rozprowadzają ciepło ze źródła do każdej komórki naszego organizmu. to równowaga naszego wewnętrzna. Brak kontroli może objawiać się czerwonymi wykwitami na twarzy i ciele, a niedobór może przejawiać się w postaci zimnych stóp, czy rąk. W przypadku nadmiaru człowiek zaczyna odczuwać ogromne pragnienie, a wydzieliny jego ciała zaczynają wysychać. Stopniowo zaczynają się pojawiać oznaki napięcia – zwiększone ciśnienie, palpitacje i obrzęki. Tam gdzie kumuluje się ciepło tkanki schną i umierają, lub pojawia się stan zapalny. U osób z niedoborem Ognia, pojawi się zimno, gdyż ilość ciepła nie będzie wystarczająca do rozproszenia wilgoci Zimy i Wiosny. Krew krąży wolno, a cera staje się szarawo blada, anemiczna. Przy prawidłowym stanie wewnętrznego ognia rozkwitamy i promieniujemy zdrowiem.

Możliwość przekazania naszych emocji, czy myśli uzależniona jest od języka, który kontrolowany jest przez Ogień. Zaburzenia w tym elemencie, często manifestują się problemami w komunikacji i wysławianiu się. Człowiek może się jąkać, bełkotać, mówić bez sensu, czy też w ogóle stracić mowę.

Na poziomie umysłu Element objawia się bystrą inteligencją, zdolnością jasnego myślenia i dobrą pamięcią. Tonem głosu charakteryzującym Ogień jest śmiech, lub brak śmiechu, emocją radość, lub brak radości. Przy zrównoważonym Ogniu człowiek chętnie dzieli się swoimi przemyśleniami z innymi ludźmi, a także z przyjemnością słucha tego co mają do powiedzenia inni. To Ogień daje nam zrozumienie, życzliwość i hojność.

Gdy nam brak równowagi, możesz stać się zbyt agresywny i nadmiernie dominujący w naturze. Problem z duchem ognia polega na tym, że kiedy nie są zsynchronizowane, tracą zdolność jasnego myślenia; mają epizodyczne ataki lękowe i czują się zablokowani w niektórych aspektach swojego życia.

-żywioł ziemi… Duchy Ziemi są na tej planecie, aby leczyć. Uzdrawiaj siebie, innych i cały świat. Ponieważ są naturalnymi uzdrowicielami, pociągają ich rośliny i ich właściwości lecznicze. Są wysoce zestrojeni z Ziemią i czują to także wewnętrznie. Ich celem jest uczynienie tego miejsca lepszym miejscem do życia.Element Ziemi przede wszystkim kojarzy się z Matką Ziemią która daje pożywienie, karmi nas i poi, zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa i stabilności, równowagę w życiu. To matczyna bezwarunkowa miłość, która zapewnia kochająca matka ziemia i ciepły dom.. Nasz duch karmiony jestprzynależnością z Naturą, dzięki niemu czujemy że jesteśmy we właściwym miejscu. Jeżeli Element Ziemi jest w równowadze, my również odczuwamy harmonię, jesteśmy zrównoważeni i stąpamy twardo po ziemi.

Kiedy duch Ziemi się budzi, dzieje się tak dlatego, że mają głębokie pragnienie uzdrowienia. Są bardzo zmotywowani i nie mają nic przeciwko przyjmowaniu obowiązków lub wypełnianiu swoich obowiązków. Są urodzonymi liderami i zwykle mają dużo miejsca, aby pomieścić ludzi w życiu. Kiedy równowaga na Ziemi jest nie zrównoważona, duch staje się bardzo zimny i zapominają trzymać się szerszego obrazu. Są dalekie i niespokojne. Muszą spędzać czas w naturze, aby znaleźć równowagę.

Żywioł powietrza Duchy powietrzne są obecne na Ziemi, aby wprowadzać innowacje i wizję. Ich cel jest bardzo boski i są naturalnymi nauczycielami i mówcami. Elementy powietrza są silnymi wizjonerami i przynoszą trwałą zmianę dzięki ich rewolucyjnym ideom i przekonaniom. Oni kończą swoją podróż przez wiele wcieleń.

Duchy Powietrza są strażnikami pokoju i starają się go chronić. Mają naturalne możliwości rozwiązywania wszelkich problemów i rozwiązywania konfliktów. Duchy powietrzne często zaczynają dostrajać się do swojej przebudzonej jaźni poprzez prorocze wizje i sny.
Przebudzenie do piątego wymiaru
Kiedy są niezrównoważeni, mogą wyczuwać konflikt i zamykać się przed sytuacją, zamiast sobie z nią radzić. Mają też tendencję do utraty kontaktu z ludźmi i zdolności do leczenia lub reagowania na trudne sytuacje.

-Duchy Wody są tutaj, aby leczyć poprzez aspekty sztuki, muzyki i kreatywności. Wysoce intuicyjni, eksperymentują ze swoją twórczą stroną i odkrywają wszystko z otwartym umysłem i sercem. Elementy wodne są bardzo wrażliwe na otoczenie i mogą z łatwością czerpać energię ludzi, dzieje się to również wtedy, gdy nie są tego świadomi. Mają dar intuicji i dość łatwo mogą dotrzeć do innych ludzi.

Element wody może się obudzić, po prostu wiedząc, kim są i umożliwiając swobodny przepływ kreatywności. Element wodny ma naturę niekonformistyczną, a kiedy siła się dostosowuje, traci równowagę i nie jest zsynchronizowana.

Kiedy tracą równowagę, czują się wyczerpani i przytłoczeni. Stają się nadmiernie wrażliwi, odczuwają depresję i lęk. Bardzo ważne jest, aby znak wodny poradził sobie z ich emocjonalną stroną. Zrzucanie resztek energii przez łzy bardzo pomaga.

Element drewna utożsamiany jest z Wiosną, porą narodzin i odradzania. To energia i wszechobecna. To siła wypełniająca świat życiem . Wiosna to okres kiedy energia drzewa dominuje… Wszystko budzi się do życia Rośliny zaczynają rozwijać się z nasion i wzrastać ku górze, wszędzie w lasach, na polach pojawiają się młode pąki i pędy… ptaki wysiadują swe pisklęta . Wiosna przynosi nadzieję na przyszłość, dzięki temu możliwy jest postęp i rozwój. Nic nie tkwi w miejscu,czas na wzrost i eksplozję życia.

Element Drewna obecny jest w człowieku, zarówno w ciele, umyśle, jak i jego duchu. To bezustanny rozwój… Kojarzy się z energią, ruchem do góry i naprzód. To aktywność, która nie ogranicza się tylko do ludzkiego ciała. Emocją występującą w Drewnie jest gniew, lub jego brak, W gniewie często krzyczymy ze złości, głos ten jest energiczny i silny… Gniew nie jest emocją identyczną u każdego człowieka, może pojawić się w różnych sytuacjach i wyglądać za każdym razem inaczej. Drewno w ciele człowieka Chińczycy łączyli ze ścięgnami, łącząc je z ruchem do przodu, charakteryzującym się określonym celem, giętkością i możliwością dostosowania do różnych sytuacji jakie napotka się na swej drodze. Ruch, który związany jest z Drewnem jest szybki, pełen siły, giętkości i dynamizmu. Zapewnia on pokonanie drogi przy dużej prędkości w sposób odpowiednio kontrolowany i zaplanowany. Wykonywanie celowych, płynnych ruchów, umożliwia nam właśnie ten element. Nierównowaga może się wiązać z procesem starzenia się organizmu, czy też rozwijającą się chorobą. Można wówczas zauważyć spadek elastyczności i giętkości wykonywanych ruchów.

Element Drewna w umyśle przejawia się możliwością tworzenia i rozwijania nowych pomysłów, sile rozumu . Całe nasze działanie poprzedzone jest wcześniejszym zaplanowaniem, które umożliwia zrealizowanie celu. Duch podobnie jak każda inna część nas samych także potrzebuje odżywienia, ciepła i jakości, które otrzymuje od wszystkich 5 elementów. Drewno zapewnia nadzieję, wizję, a także daje potencjał do dalszego rozwoju, dzięki niemu według wierzeń Chińczyków to ono pozwala po śmierci ciała wznieść się dalej na wyższe poziomy.

Czy łączysz się z którymkolwiek z tych elementów lub z więcej niż jednym? Osobiście łączę się ze wszystkimi. To jest piękne i jednocześnie wzmacniające, aby lepiej zrozumieć siebie. Namaste Joanna

Scroll to Top