Uczucia i emocje w naszym życiu…

Jaki mają wpływ na nas?
Mają ogromny wpływ na całe nasze życie.Towarzyszą nam każdego dnia, czy tego chcesz, czy też nie. Czasem, biorą nad nami górę. Ale ty możesz nad tym zapanować. Gdy doświadczamy przykrych uczuć, łatwo popadamy w zniechęcenie prowadzi to często do depresji. Gdy towarzyszą nam przyjemne uczucia, utożsamiamy się ze stanem szczęścia i euforii. Czy jest jakiś sposób na zintegrowanie uczuć negatywnych naszym codziennym życiu? Tak.
Zapewne warto mieć uczucia i emocje pod kontrolą, by nie miały przewagi nad całym naszym życiem. Często przez uczucia gromadzimy w ciele zarówno energię pozytywną, a czasem negatywną, która jest przyczyną wielu chorób. Uczucia i emocje stanowią nieodłączny element ludzkiej natury całego naszego życia wszyscy tego doświadczamy większym lub mniejszym stopniu. Każdy z nas wybiera dobro lub zło…świat wewnętrzny lub zewnętrzny. Nasz wewnętrzny świat, który jak zwierciadło odbija wspomnienia z przeszłości, z dzieciństwa,uczucia,pragnienia oraz aktualne myśli i refleksje,nowe oczekiwania wobec przyszłości, marzenia…podejmowanie nowych decyzji. Drugim naszym światem jest świat zewnętrzny. Spostrzegany naszymi zmysłami wzroku, słuchu, smaku, powonienia i dotyku… To one wyzwalają w nas reakcję uczuciową i emocjonalną. Gdy podziwiamy piękną przyrodę, pejzaże czterech pór roku, piękna gór, wodospadów piękny wschód lub zachód słońca nad morzem. W wielu z nas wtedy zrodzić się być morze wzruszenie albo ukojenie, euforia…odpoczywamy czujemy się wolni…To ma głęboki wpływ na naszą codzienność. W przyrodzie w ciszy możesz odczytać ważną informację dla siebie. Zatrzymaj się Czy masz potrzebę zatrzymania się i kontaktu z przyrodą? Czy masz potrzebę ciszy i medytacji?
Codziennie to robię,możesz spróbować… Zobacz czasem spotykając się, ze znajomym przyjacielem, kolegą, koleżanką czujesz rozczarowanie, zawiodłeś się. Uświadom sobie swoją potrzebę na co liczysz na zrozumienie i wsparcie? Czasem w czasie rozmowy ktoś nie słusznie Cię ocenia,nie patrzy na Twoje uczucia, czujesz się osamotniony, niezrozumiały. Wewnętrzne impulsy,niekontrolowanych uczuć odzywają się w Tobie. Jakie są wtedy Twoje uczucia?
Uczucia, to również informacje o naszych potrzebach, nie możemy lekceważyć tych sygnałów… bo są ważne dla naszego zdrowia, a nawet życia. Bądź asertywny i wprowadź w życie samodyscyplinę. Jest wielu ludzi, którzy ignorowali odczucie zmęczenia lub wyczerpania fizycznego wszystko robią ponad siły i nic z tym nie zrobią. Mówią że nie maja czasu dla siebie. Dla wielu może skończyć się chorobą.
Uczucia nie są złe. są dobre
są przyjemne i nieprzyjemne. Nieprzyjemne to takie, które informują nas o nie zaspokojonych potrzebach wspomnienia które odbierają nam energię. Nie żyj przeszłością przebacz sobie i innym. Przebaczenie sobie To jedno z ważnych elementów Twojego życia. Czym żyjesz tym jesteś Czasem lampka kontrolna zapala się na mojej tablicy rozdzielczej, która informuje mnie i ciebie, że jadę na rezerwie swoich sił, możliwości koncentracji i że potrzebuję odpoczynku wyciszenia się by wyciągnąć najlepsze wnioski by z drugiej strony odczuć i dostrzec płomyk, powiew uczuć przyjemnych, które informują nas o zaspokojonych potrzebach.Tak naprawdę każdy z nas ma potrzebę bycia wysłuchanym, zauważonym i docenionym. Jaki wniosek nasuwa się z moich doświadczeń? Nie ma uczuć złych, ani dobrych! Są tylko uczucia przyjemne lub nieprzyjemne.ty jesteś sternikiem nie daj się zwieść z obranej drogi by uczucia;- strachu,leku, wstydu, gniewu, smutku nie kierowały Twym życiem. Życzę Wam wiele radości, ufności, spokoju, miłości pogody ducha, nadziei serdeczności życzliwości i czułości… Gorąco pozdrawiam Joanna

https://skwarlinska-masaze.pl/my-dear-friend/

Scroll to Top