Przyjacielu i Przyjaciółko Odkryj ile radości i pokoju jest w wybieraniu tego, co naprawdę prowadzi do celu…

Każdy z nas ma wybór który pociąga za sobą konsekwencje!
-Jeśli decydujesz się zostać dłużej w pracy – nie ważne z jakiego powodu wtedy rezygnujesz z bycia w tym samym czasie w innym miejscu np. z bliskimi.

-Jeśli rezygnujesz z tego, aby położyć się wieczorem spać o właściwej dla ciebie porze to rezygnujesz z tego, że rano wstaniesz wyspany do szkoły, pracy.

-Jeśli rezygnujesz z czasu dla siebie by przeznaczyć dla innych. przynosi ci radość i wdzięczność. Wiele jest rzeczy które zaniedbujemy. okładamy na później.

Mówiąc inaczej aby rezygnować z jednego dobra na rzecz tego większego, ponadczasowego. Pewnego dnia stanie się dla ciebie oczywiste, że dalej nie można tak żyć jak do tej pory. Jesteś przemęczony, znużony, zdenerwowany. Musisz przyjąć to takie jakie jest, wszystkiego naraz nie pociągniesz.

Poproś Stwórcę byś wybierał to co najlepsze dla ciebie. Żeby dobrze wszystko rozplanować wykonaj proste ćwiczenie. Wypisz na kartce swoje zamiary. Po jednej stronie to wszystko, czego pożądasz, co chciałbyś mieć, posiadać, twoje zakazane przyjemności, do których lgnie twoje serce, gdy jesteś zmęczony, rozdrażniony albo znudzony tym, co masz. Wypisz to wszystko w czym szukasz pociechy. A po drugiej stronie kartki wypisz to wszystko, co dobre i piękne, a co tracisz, gdy wybierasz to, co tylko przyziemne. Czy teraz dostrzegasz konsekwencje swoich wyborów?
Jeśli chcesz się wyzwolić z jakiegoś nałogu lub uwikłania to nie oszukuj siebie. Bądź po prostu ze sobą szczery. Nie doświadczysz wolności wewnętrznej jeśli będziesz siebie oszukiwał. Po prostu bądź szczery, aż do bólu. Przecież to twoje życie! To Ty podejmujesz najważniejsze decyzje! To Ty masz największy wpływ na swoje życie. Nie inni, ale ty sam.
Przepis na szczęśliwe życie nie polega na tym, czego masz nie robić. Decyzja o odwróceniu się od pozornego dobra to już dużo, ale to nie nie wystarcza na dłuższą metę. To ważne, ale to za mało. Zobacz jak jest z tobą. Być może, to jest przepis na dobre życie, to szukanie, przyjecie wdzięczności za to co naprawdę dobre i piękne. Zobacz i poczuj, do czego tak naprawdę tęskni twoje serce, bo do tego przecież zostało stworzone! Wybierz dobro, które choć mniej krzykliwe niż zło ostatecznie pociąga nas o wiele bardziej niż zło. Bo ma ponadczasowy sens!

Sam kształtujesz warstwę swego świata. jesteś sprawca swej rzeczywistości musisz to poczuć. Pozwól sobie być komfortowym już teraz, pozwól sobie być soba, a innym być innym. Jak spotkasz sie z problematyczna sytuacyjna spytaj siebie jak masz postąpić. pozwoli ci to odnaleźć kręgosłup wewnętrzny . pozbyć sie poczucia winy , kompleksu niższości poczuć pewność siebie unikać konfliktów i rozczarowań , odnaleźć własną drogę pełną miłości do Boga

Scroll to Top