Pozwól sobie na życie w radości. Pozwól sobie na miłość.

Nie pozwól emocjom rządzić Twoim życiem.

Zapewne już nie raz powiedziałeś lub zrobiłeś coś, czego potem żałowałeś, i żałujesz oddałeś ster własnym emocjom. Jeśli pragniesz tego uniknąć, pomyśl sobie, jak poczujesz się jutro, wyciągasz rękę po leki uspakajające inny po butelkę łyski, czy inny trunek.
Jak czujesz się teraz kiedy stracisz nad sobą panowanie? Albo, jak będziesz się czuł w następnym dniu tygodniu, raniąc tych których kochasz?
Poznaj siebie MÓJ DROGI…

Naucz się obserwować swoje postawy oraz reakcje. Ważnym krokiem do odzyskania kontroli nad własnymi emocjami jest uświadamianie sobie momentu, w którym straciłeś kontrolę nad sobą.

Jeśli jesteś zazdrosny, zły, smutny lub rozgoryczony to dokładnie nazwij w swojej głowie to, jak się czujesz?
Szczerość ze samym sobą sprawia, że nie musisz więcej uciekać do tego, do czego ucieka się ogromna część osób tłumacząc  jakimś innym wydumanym powodem. wymyślonym przez wyobraźnie iluzjom.

Uświadomienie sobie odczuwanej emocji i odkrycie prawdziwej przyczyny Twoich uczuć spowoduje, że szybciej zrobisz coś w tej sprawie.

Panowanie nad emocjami nie jest wcale łatwe.

Często zadawałam sobie pytanie  jak inni ludzie, potrafią kontrolować swoje reakcje, radzą sobie z frustracjami i trudnościami?

Nie raz  rozmawiałam z Bogiem na modlitwie prosząc o światło w tunelu. Czasem na kładce na wzburzonym morzu życia bez nadzieja , zwątpienie, strach wszystko to wytwór wyobraźni.  Czasem przyjaciela pytałam  a była to starsza siostra. Co to robisz, że utrzymujesz taki spokój, widząc, co się dzieje? Dlaczego Cię to nie złości? Masz pokój serca.Cicho spełniasz boża wolę we wszystkim?  Nauczyłam się   jak po doświadczeniach  nadal mogę  się uśmiechać ?  I jak żyć, jak radzić sobie z emocjami? Dała mi złoty środek na wszystko.  Czasem płakałam potok łez oczyścił mię. Ból lęk strach były moimi towarzyszami życia ale we wszystkim   radość i pokój miłość bez warunkowa.  Wykrzyczałam  już swoje Dlaczego? Nie jest łatwo. Ja i emocje, Zaakceptować  je take jakie są.  Czuwałam nie walczyłam…  zaakceptowałam emocje. zaakceptowałam siebie. Zgoda i harmonia, to samo zdrowie   to sukces nie wielu … Wielu  z nas doświadcza emocji negatywnych i pozytywnych.

Pamiętaj emocje wywołują silne fizyczne reakcje. Gniew zwiększa tętno serca i nadciśnienie krwi, niepokój wywołuje wiele fizycznych zmian, a depresja może osłabić układ immunologiczny, prowadzi do zburzeń psycho- fizycznych. Zmiana własnego stanu emocjonalnego ma również bezpośredni związek ze zmianami fizycznymi, na przykład wpływając na rytm oddechu. Wpływa na Twoje stawy, mięśnie, prace nerek, serca, może również przyczynić się do zaburzenia układu trawiennego, nerwicy.  Wspomniany gniew i niepokój mogą w Tobie panoszyć się jedynie wtedy, gdy oddychasz szybko i płytko, gdy nie pracujesz nad sobą.  W emocjonalnych chwilach  Kiedy nie dajesz sobie rady wykonuj następujące kroki: jest to jedno z najbardziej skutecznych ćwiczeń panowania nad emocjami poświęć chwilę zatrzymaj się.

Zatrzymaj oddech na pięć sekund.
Następnie weź powolny wdech, skupiając się na swojej przeponie i nabierając powietrza dopóki Twoje płuca nie napełnią się do końca.
Następnie zrób jeszcze wolniejszy wydech, wyobrażając sobie jednocześnie, że na Twoim ciele pojawia się czyste odprężenie i rozluźnienie.
Wykonuj głębokie oddychanie przez tyle czasu, ile potrzebujesz. Pamiętaj – Twój oddech może Cię błyskawicznie uspokoić… Zaspokajaj swoje potrzeby. przez 5 s napnij mięśnie twarzy   powykrzywiaj  z powietrzem  w każdą stronę  mięśnie  i wydmuchaj powietrze.  zobacz jak z Twojej twarzy schodzą stresy napięcia, a Ty czujesz się wolny, odprężony- a Twoja Twarz jaśnieje . uśmiechnij się .  ty-potrzebujesz siebie by być szczęśliwym.

Naucz się, jak kontrolować siebie albo po prostu zmień swoje nastawienie do życia. Kiedy  żyjesz w sposób, który sprzyja częstemu doświadczaniu przykrych emocji i nic z tym nie robisz. pogrążasz sie w cierpieniu Twego ciała i duszy. Doświadczasz bezproduktywnych emocji z wielu powodów i to ma panowanie nad Tobą.

Jeśli nie pracujesz nad sobą, nie akceptujesz walczysz  Twój  organizm cierpi. Takie najbardziej podstawowe potrzeby, jak jedzenie, spanie czy schronienie, niezaspokajane, bez odpoczynku, rozmowy dialogu robisz to  szybko sprawią, że poczujesz się naprawdę kiepsko.

Co robisz by Czuć się bezpiecznie?

  • weź ster swego życia w swoje dłonie  nie oddawaj  steru własnym emocjom
  • Miej poczucie kontroli nad własnym życiem,
  • Doświadczać przyjaźni, zabawy, miłości oraz intymnych relacji z ważnymi dla ciebie ludźmi, z ukochaną osobą
  • nie rań tych których kochasz
  • Mieć świadomość odgrywania jakiejś roli w swoim życiu. To wiąże się z osiąganiem pewnego statusu, poczuciem rywalizacji i realizacji celów,
  • Zwiększać poczucie własnej wartości.
    pamiętaj niezaspokajanie podstawowych potrzeb czucia się bezpiecznym, szczęśliwym,  kochanym  dostawania odpowiedniej ilości uwagi lub poczucia przynależności do ludzi wokół sprawia, że postrzegasz wszystko jako bezcelowe i bezsensowne oraz wystawia cię na emocjonalne próby   Pozwól sobie na życie w radości. Pozwól sobie na miłość
https://skwarlinska-masaze.pl/my-dear-friend/
Scroll to Top