Nie ma milszych powrotów do domu, niż te, gdy wiesz, że ktoś na Ciebie czeka.

Weekend pora pomyśleć o naszych czworonożnych przyjaciół …

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, na pewno słyszał każdy z nas  PO PROSTU SĄ

Nie ma milszych powrotów do domu, niż te, gdy wiesz, że ktoś na Ciebie czeka.

Od progu słyszysz wesołe szczekanie twego przyjaciela, a po chwili jesteś już cała/cały w ślinie psa, wesoło merdającego ogonkiem tuż przed Tobą. Jego radość nie ma granic.

Z psem możesz być sobą. Nigdy nie będzie Cię oceniał, a wręcz przeciwnie – Twoje głupie zachowanie uzna za fajną zabawę i będzie Cię naśladował..żartował biegał, szczekał z radości,

Jakie są inne pozytywne skutki posiadania psiego przyjaciela?

Doświadczyłam wiele cudownych chwil. Zawsze i we wszystkim  z jego strony możesz liczyć na zaufanie, zawsze dotrzyma Ci towarzystwa w życiu, nigdy nie opuści  ponieważ nas kocha, jego bezwarunkowa miłość aż do końca, gdy się coś stanie on cię nie opuści.

Pies będzie Twoim przyjacielem przez całe swoje życie …wielu przypadkach jest największym skarbem dla człowieka.

Nasze psy jak żadne inne zwierzęta potrafią okazywać swoim właścicielom uczucia. Czasami robią to wylewnie, czasami z dystansem. Moim zdaniem pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, bo on nic nie wygada i możemy zwierzać mu się ze wszystkiego…Każdy z nas, kto ma swojego pupila w domu doskonale wie, że jest to prawda. Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha Ciebie niż siebie… urodził się jako nasz przyjaciel; nawet nie przejrzał na oczy, a już w nas wierzy , że nie zrobisz mu krzywdy, jeszcze zanim przyszedł na świat, oddał się człowiekowi. A my jacy jesteśmy dla czworonożnych przyjaciół?…. Jaki jest człowiek.?..Jak wychowujemy nasze dzieci? czy uczymy szacunku do zwierząt?

Często słyszymy, że psy pomagają osobom niewidomym, niedosłyszącym, ludziom z padaczką, czy cukrzycą (potrafią wykryć atak lub zbyt niski/zbyt wysoki poziom insuliny i zaalarmować o tym właściciela).

Pracują w policji, w wojsku, ratują ludzi przysypanych lawinami, oraz tych topiących się.

Potrafią obronić dom, i swoją rodzinę przed niebezpieczeństwem.

Są dogo terapeutami, zaganiają bydło i owce, polują wraz z myśliwymi…

Ze strony medycznej stosowana jest dogo- terapia

Zwykłe głaskanie psa może w ciągu kilku minut uspokoić człowieka,

wyciszyć się  szybko- bijące serce , podwyższone ciśnienie, potliwość. ,,W towarzystwie psów wzrasta u nas poziom endorfin (hormonów odpowiedzialnych za dobre samopoczucie) oraz oksytocyny i prolaktyny (hormonów sprzyjającym więziom społecznym), opada zaś poziom kortyzolu (hormonu stresu,,

Więc na co jeszcze czekasz? Idź wygłaszcz  swojego czworonoga, i podziękuj mu, że jest 🙂 idź z nim na spacer i ciesz się ze masz najwierniejszego przyjaciela.

Scroll to Top