Masaż meridianów

skwarlinska-masaze

Masaż meridianów – kanałów energetycznych przynosi  niesamowita ulgę podczas jego największej aktywności, działa uspakajając, regeneruje cały organizm i jego funkcjonowanie.

Meridiany to kanały energetyczne. Od ich sprawności zależy nasze  zdrowie i samopoczucie.

Masaż meridianów stosuję przez wiele lat – i wszystkim polecam.

Działa pobudzająco i uaktywnia energię w  zablokowanych meridianach-wspomaga pracę narządów wewnętrznych . Często Przyczyną tych zaburzeń  jest stres,który przyczynia się do osłabienia układu odpornościowego, zaostrzanie objawów wielu chorób z autoagresji,  brak aktywności na świeżym  powietrzu, niedotlenie, brakiem właściwego odżywiania, bagatelizowane infekcji i dolegliwości, magazynowanie  w sercu urazy, uczucia gniewu, depresji….   Są promotorem wywołującym choroby.

Dziś omówię  pracę   meridianu Żołądka występuje między 7:00 i  9:00, dlatego właśnie wtedy należy jeść obfite i  pożywne śniadanie. Śniadanie powinno być najobfitszym posiłkiem w  ciągu całej doby. Jest najważniejszym posiłkiem.  Osoby które maja problemy z żołądkiem warto by pomyślały w tych godzinach o masażu na merydianach, by pobudzić do trawienia i spalania niepotrzebnych tłuszczy wspaniały sposób cyklu odchudzania jak masz  więcej pytań to skieruj je/ napisz , zadzwoń,umów się  do mnie.  Jeżeli nie zjemy śniadania do 11:00, kiedy kończy się maksimum energii w  meridianie  żołądka i przechodzi do śledziony częstym skutkiem jest osłabiony apetyt i  osłabione trawienie i gromadzenie tkanki tłuszczowej.  Polecam moim pacjentom ćwiczenia Równowagi i harmonii.  Nadmiar lub niedomiar jednej z nich powoduje zakłócenia., które prowadzą do chorób. Warunkiem istnienia życia w naturze jest, według chińskiej filozofii i medycyny, nieustający przepływ energii, określany jako Qi.

Qi-To ożywcza siła napędowa, która przepływa kanałami energetycznymi tzw. meridianami łączy człowieka z naturalnym otoczeniem,medytacja i pracą nad sobą, samodyscyplina, świadome życie. To w naszym ciele iw całym  organizmie  krąży  energia Qi między wszystkimi układami i narządami wewnętrznymi, powodując, że są od siebie współzależne.

 

Jeśli przepływ energii jest harmonijny i spokojny, dopisuje nam zdrowie fizyczne i psychiczne. Gdy zostaje on zaburzony lub ustaje, pojawiają się symptomy chorób. Dlatego piszę wam o motywacji,o różnych sposobach.  Zatem celem medycyny chińskiej jest przywracanie harmonii i równowagi we współdziałaniu sił Yin i Yang oraz przepływie energii Qi.  możesz skorzystać z ćw. ono pozwoli na harmonie przepływu energii w twoich organach. Podałam wam metody oddechowe połącz to z auto -masażem

Masaż brzucha

Podczas masażu brzucha jest stymulowanych jednocześnie pięć meridianów: żołądka, śledziony, nerki, wątroby i główny regulator przedni. Meridian żołądka i śledziony wzmacnia pracę układu trawienia i usprawnia pracę jelit. Stymulacja może uchronić układ trawienny od różnych schorzeń, jak wrzód żołądka, biegunka, zaparcia, kolka brzuszna. Linia środkowa ciała jest miejscem przebiegu meridianu  -głównego regulatora przedniego, zarządcy wszystkich Yin meridianów. Kontroluje on płyny ciała i zaopatruje w nie wszystkie narządy. Stymulując ten meridian wzmacniamy narządy płciowe i układ immunologiczny. Jeżeli stymulujemy meridian nerki i wątroby, to regulujemy pracę pęcherza moczowego i zapobiegamy dolegliwościom okolicy podbrzusza.

Uwaga! Masaż brzucha może wprawdzie zapobiegać wrzodom żołądka, ale jeżeli już je mamy, to wtedy jest zabroniony. Nie wykonujemy masażu brzucha w stanach zapalnych wyrostka robaczkowego, w zapaleniu otrzewnej, jak i we wszystkich rodzajach nowotworów okolicy brzucha, ten masaż jest wspomagający terapię u mnie

 

Kładziemy prawą rękę pod lewą piersią. Zgodnie ze wskazówkami zegara wykonujemy do 40 dużych ruchów okrężnych na całym brzuchu. Następnie kładziemy lewą rękę pod prawą piersią i powtarzamy masaż 40-krotnie przeciwnie do wskazówek zegara. jeśli regularnie będziesz wykonywać ten masaż pomoże ci w dolegliwościach. pozdrawiam Joanna

 

https://skwarlinska-masaze.pl/my-dear-friend/
Scroll to Top