ŻYJ MIŁOŚCIĄ 

ŻYJ MIŁOŚCIĄ 

Aby mieć pewność, że dajesz sobie tyle samo miłości, ile dajesz innym, zachęcam Cię, by kochać siebie bardziej:

Nie bój się sięgać po to, czego chcesz w życiu

Ludzie, którzy kochają i szanują siebie, zazwyczaj wiedzą, czego chcą i nie boją się tego wyrażać i działać, zamiast robić to, czego ich zdaniem się od nich oczekuje.

 – Szanuj swoje potrzeby, a nie pragnienia

Skoncentruj się na swoich celach i trzymaj się z daleka od negatywnych wzorców i nawyków, które mogą wpędzić Cię w kłopoty lub sprawić, że utkniesz w przeszłości i nie będziesz w stanie ruszyć do przodu w życiu.

– Odżywiaj się

Zadbaj o swoje ciało, umysł i duszę, dając mu to, czego potrzebuje, kiedy tego potrzebuje. Oznacza to dobre odżywianie się, odpowiedni odpoczynek, wykonywanie ćwiczeń lub czynności, które sprawiają Ci przyjemność.

 – Bądź asertywny

Będziesz ćwiczył miłość do siebie i szacunek za każdym razem, gdy odmówisz robienia rzeczy, które mogą ci zaszkodzić fizycznie, emocjonalnie lub finansowo. Nie bój się powiedzieć nie lub stawiać granic.

 – Usuń toksycznych ludzi ze swojego życia

I nigdy nie czuj się z tego powodu winny! Niezależnie od tego, czy jest to członek rodziny, pracodawca czy ktoś, kogo właśnie poznałeś, nigdy nie powinieneś robić miejsca osobom, które ignorują Twoje granice, okazują brak szacunku lub wyrządzają Ci krzywdę w jakikolwiek sposób.

 – Ulecz swoje serce z bólu

Aby naprawdę uzdrowić swoje serce z bolesnych lub negatywnych emocji, ważne jest, abyś stawił im czoła. Udawanie, że ich nie ma, spowoduje jedynie złość, niepokój i frustrację. Jeśli czujesz urazę do siebie lub innych, koniecznie zwróć się o pomoc lub radę do przyjaciela, mentora, doradcy duchowego lub zawodowego.

– Kochaj chwilę, w której jesteś teraz

Nawet jeśli Twoja obecna chwila wydaje się daleka od doskonałości, bądź wdzięczny za to, ile nauczyłeś się do tej chwili i pamiętaj, że nie ma lepszego momentu niż teraz, aby zacząć od nowa. Więc weź głęboki oddech i powiedz na głos: „Dzisiaj jest najlepszy dzień w moim życiu”.

Gdy przećwiczysz te kroki i zaczniesz wdrażać je w swoim codziennym życiu, odkryjesz, że przyciągniesz do swojego życia więcej miłości, lepsze możliwości i więcej obfitości – Twój potencjał jest nieograniczony! To Ty jesteś kreatorem swej rzeczywistości. 

Scroll to Top