Życie jest chwilką… Bądź wdzięczny.

Każda chwila zmienia bieg historii dla świata. Każda chwila jest cenna… wykorzystaj ją… Znajdź czas na kochanie. Być może dla innych ludzi kochanie ciebie nie było zbyt proste ale dla ciebie nie musi być trudne kochanie siebie. Przyjdź taki jaki jesteś, bądź taki jaki jesteś na prawdę. Pozwól sobie być sobą a innym być innym. Poczuj to tu i teraz. Pozwól sobie być świadomym siebie. Jesteś jak on , ona , ja cząstka wszechświata w źródle bezgranicznej bezwarunkowej miłości. bezwarunkowego przebaczenia.  Zatrzymaj się to jest prawda w której przypominasz siebie kim jesteś naprawdę. 

Każdy dzień wnosi nam coś do naszego życia, przypomina nam jakie jest proste to porostu działa. Mamy wiele planów, nadziei, mamy swoje cele przedsięwzięcia, wszechświat i los może nas powstrzymać… Popatrz, ile wiosen było w twym życiu, ile zmian, doświadczeń, ile poświęcenia by w twym ogrodzie była harmonia, miłości, radości i wdzięczności. Pozwól sobie w dniu na chwile refleksji. Moje spotkanie z przyrodą z naturą to chwila ciszy spotkania z sobą ze stwórca. Stał się dla mnie ostoją, pozwala mi oczyścić mój umysł i wymyślić nowe pomysły, zaczerpnąć siły, to spotkanie z Bogiem. Idę na spacer z Bogiem… jest jakbym wzięła Boga za rękę który mnie prowadzi. Obecnie zmagam się z tym, jak mogę zrobić więcej, aby oddać innym, to co otrzymuję by zmienić świat. zmienić siebie.  Mam nadzieję, że świat mi da kilka pomysłów. Nie pytam już dlaczego ? Przyjmuje wszystko takie jakie jest. Odczytuję, transformuje wszystko patrząc oczyma bezwarunkowej miłości. Wszechświat zawsze ma plan. Pozwól sobie odkrywać prawdziwy wewnętrzny spokój w świecie niepewności. Kiedy zaczynam nowy dzień otwieram oczy i jestem wdzięczna, że jestem. Zawsze budzę się ze słowami, które są myślą przewodnią w mym kolejnym dniu życia. Jest to refleksja z nocnej medytacji. Często we własnym świecie, nadal pytam, co mogę zrobić, aby oddać cząstkę siebie i pomóc światu. 

Jednak wszechświat ma  lepszy plan. Pomimo to co jest teraz w mnie niema lęku ni strachu, czuje bezwarunkowa miłość. Ma wielkość to pokora, ona nauczyła mnie poszerzać swoje horyzonty i pozwala mi spostrzegać świat inaczej, Spostrzegam inaczej siebie i drugiego człowieka. Dlatego  nie boję się najgorszego, bo wszystkiego doświadczyłam co zdolne było udźwignąć moje serce i dusza, tego ostatniego miejsca też , którego nikt nich chce. Nie szukam rozgłosu bo to nie miejsce i tytuły, ale prawdę o sobie przyjmuje z wdzięcznością. Ta owa prawda przyjęta przez ma duszę jest wielkością. Pokora pozwala mi widzieć wielkość innych! Pokora daje mi wolność. Pokora niczym innym nie jest jak Życiem w prawdzie. Każdy ma w swym życiu próby, które są nam potrzebne. Pozwól mi napisać moją kartkę z doświadczeniem, które było dla mnie nauką, drogowskazem dla drugiego, czy deska ratunku, nadziei. Wszechświat jest synchronizacja jedno z drugim;- Przed świętami zagapiłam się i skręciłam stopę; zwlekłam się z chodnika. Po chwili poczułam ból, złamanie,  skręcenie. Pierwsza myśl poczułam  jak moja kostka pulsuje. Sprawdziłam sobie na szczęście mam doświadczenie i nie jest mi to obce, skręcenie Byłam sfrustrowana, na siebie, sztuka śmiać się z siebie. No tak po co wyciągam komórkę idąc po schodach. wysokich obcasach… Chciałam inaczej miałam się zatrzymać by dostrzec to  co nie dostrzegałam. Nie miałem wyboru, musiałam wrócić do samochodu.  Nastawiłam stopę założyłam opaskę na staw skokowy i pojechałam dalej. Właściwie nie chciałam dzisiaj iść na stację benzynową, w rzeczywistości miałam włączony prawy kierunkowskaz, i skręciłam bez namysłu. Po chwili słyszałam huk , widziałam wypadek w którym mogłabym wziąć udział wszechświat mnie uchronił.  Dziwne okoliczności doświadczyłam w tym dniu. 

Miałam dziwne zdarzenie zatrzymałam na światłach, w tym samym momencie poczułam tak, jakby ktoś chwycił moja  kierownicę, czułam niewiarygodnie silną potrzebę, zjechać na bok , że zapiszczały mi opony, co było dość zawstydzające, co najmniej dla mnie nigdy nie ruszałam z piskiem opon. Czułam opiekę aniołów , mocy która jest ze mną. po chwil ominął mnie pędzący,  Tir być może kierowca miał problem by się zatrzymać na czerwonym świetle niemiałabym szans do przeżycia. 

Chwilę siedziałam w samochodzie, zjechałam na parking . Zatrzymałam się na chwilę wdzięczności że jestem, że żyję. We własnym świecie, nadal pytałem, co mogę zrobić, aby oddać i pomóc światu. Jestem wdzięczna i czuje jak bardzo jeszcze świat mnie potrzebuje. Jestem wdzięczna że jestem…że żyję…  Wziąłem kawałek papieru i zacząłem robić listę rzeczy, które chciałem zrobić, aby pomóc w wolontariacie, rozpocząć nowe projekty lub dotrzeć do innych. Pisać bloga by słowami trafić tam gdzie nie dotrę fizycznie. Po chwili przeczytałam Sms który wysłała mi pewna osoba której pomogłam Joanno  jesteś pięknym wspaniałym człowiekiem , radością życia, mądrością słowa, żywym źródłem , drogą prawdy, ostoją spokoju, aniołem stąpającym po  ziemi  gdzie zawsze zakwitają kwiaty każdego dnia po twojej rozmowie obudziłaś w mym sercu nadzieję  na lepsze… zrozumiałam wiele .. Po chwili zapukała w szybę samochodu kobieta  Ciekawe jaki był mój  wyraz bezradności na twarzy i prawie zastanawiałam się, jak wyglądał mój wyraz twarzy,. Opuściłam okno i można było zobaczyć wszystko w mowie ciała tej kobiety i w mojej … czego oczekiwała co bardzo potrzebowała . Było mi Bardzo przykro powiedziała  mi  ze skruchą w oczach. Naprawdę nie lubię przeszkadzać, ale potrzebuję pomocy. Nie mam co jeść , nie mam pracy, nikt mi nie pomoże.. pomożesz mi? Przybyłam tutaj, aby pomóc  tej kobiecie Bóg uchronił mnie przed wypadkiem… mam pomóc kobiecie niemającej na mleko, na chleb i owoce dla  dzieci ..kochani są trudne czasy musimy pomóc sobie na wzajem… Czasem znajdujemy się tam gdzie jesteśmy potrzebni  byłam tutaj, żeby komuś pomóc, zasłabła młoda dziewczyna udzieliłam pomocy , zapomniałam o nodze zapomniałam o bólu …zapomniałam o sobie  ale podzieliłam się miłością która mam w sercu. Staram się zrobić coś dobrego i tak się dzieje. Czy jest jakaś szansa, że możesz komuś pomóc? I usłyszeć słowa wdzięczności masz dobre serce anioła ..  Mam nadzieję, że ktoś zrobiłby to samo dla mnie, gdybym była w takiej sytuacji. Uściskała mnie przed wszystkimi w sklepie i życzyła mi szczęśliwego weekendu majowego… jak pękną jest wdzięczność ma wartość jak najpiękniejsze kwiaty, najpiękniejszy wschód i zachód słońca. 

Wzajemna pomoc to  uczyć się lekcji, które pomagają nam się rozwijać. Było to częścią naszego planu w życiu, Wszechświat działa w taki sposób, aby się upewnić, że się spotkamy. że jesteśmy potrzebni…Tak bynajmniej czuje to jest to owe przytulenie które ma moc. Przytulam siebie , przytulam ciebie… przytulam moje pogubione kawałki… . dając innym Najłatwiej jest je odnajdywać , je w każdym człowieku każdy ma to coś by dotrzeć do siebie dostrzec Lubię się przytulać się w ramiona Bożej opatrzności opieki dotykać, czuć . Przytulenie ma moc . Wczoraj trzymałam w objęciach starsza kobietę, która upadła spojrzałam jej w oczy powiedziała mi słowa nie umiem kochać siebie , nie umiałam kochać swoich dzieci bo nigdy nie kochałam siebie dla czego mi pomagasz kochana, dlatego, że Bóg kocha ciebie . Często kiedy jest się wysoko wrażliwym dzieckiem i czuje się dużo, mocno , nie pozwala się na przytulenie dziecka, a ono nie pyta dlaczego ze łzami odchodzi . Przytul swe wewnętrzne dziecko POKOCHAJ JE bycie dzieckiem uczy granic , uczy gdzie kończę się ją, a zaczynasz Ty. To proces bez końca. Przytulenie ma moc sklejenia siebie, miłością .  samo akceptacji. Sam/ sama pozbieraj cząstki siebie kochając swe kiedy wewnętrzne dziecko.  Kiedy spotkasz tę właściwą osobę pozwala tylko to pielęgnować, utrzymywać ten stan piękna w sobie.  

Czasem okoliczności losu  zaprowadziły mnie do kolejnej znużonej duszy z prośbą o pomoc. Przytul mnie. Panie ty się  tym zajmij  

Ale nie na tym kończy się kontrakty duszy, idzie ona znacznie głębiej. 

Moje doświadczenie ze Londynu Free  Hugs.. podeszła do mnie staruszka 92 lata myślałam że nie zna języka polskiego powiedziała mi  słowa z którymi się już dzieliłam, ale zawsze pozostaną w pamięci przytul mnie i poczuj że jesteś całym mym światem ty dla ,mnie a ja dla ciebie kochanie jesteś moim światem a ja twoim dziś przytulając się do ciebie chciałam ci powiedzieć by każdy zrozumiał jak wiele to znaczy….Przyjacielu przyjaciółko Naucz się wyrażać siebie … Bądź Sobą. Pokochaj siebie. Rozprosz wszystkie złe chmury…pozwól sobie być…zaskoczeniem i odkryciem… Kropelką rosy…świeżą  zielenią liścia…pąkiem  kwiatu… promieniem słońca …pocałunkiem… śmiechem… wyrażaj siebie jak potrafisz  najpiękniej…To ty jesteś j projektantem swej rzeczywistości.  

Mój  drogi moja droga To wszystko się wydarzyło naprawdę. Nikt nie zna wyniku ani nie musimy wiedzieć.  Kiedy i gdzie w jakiej sytuacji wszechświat odda tobie tym samym. Pozwól sobie a świat przytuli cię do siebie. W swoich kochających ramionach Namaste  Joanna. 

Scroll to Top