Zdrowie fizyczne,psychiczne, społeczne, duchowe. Uwarunkowania zdrowia merydiany.

Zdrowie fizyczne,psychiczne, społeczne, duchowe.
Uwarunkowania zdrowia.

Masz problemy ze snem. Zatrzymaj się. Przeczytaj może znajdziesz sposób na bezsenność. Czym jest duchowe przebudzenie? To postrzeganie wszystkiego inaczej… Świadomość wchodzi w głębszy kontakt z tym co nazywa rzeczywistością. Nasze ciała są pełne energii, które przepływają przez nas. Możemy być nieświadomi tych energii, ale budzenie się każdej nocy w tym samym czasie jest znakiem którego nie powinniśmy ignorować. Aktywność merydianów o każdej porze dnia czy nocy ma swoje znaczenie. Obserwuje to przez 37 lat kiedy zainteresowałam się starożytną medycyną chińską i akupresurą. Akupresura to praca na meridianach, czyli drogach przepływu energii oraz centrach energetycznych w ciele człowieka. Diagnostyką merydianową zajęłam się od 16 roku. chciałam podzielić wiedzą pokazać charakterystykę objawów patologicznych, na merydianach. Zdrowie psychiczne , fizyczne społeczne i duchowe uwarunkowują nasze codzienne zdrowie. W zdrowym ciele zdrowy duch … W zdrowym duchu zdrowe ciało. Przez refleksologię i chińską teorię meridianów. Wiele lat praktyki leczniczej, dokonałam dokładną analizę najróżniejszych objawów i schorzeń pacjentów oraz porównywanie setek historii chorobowych, doprowadziło do niezaprzeczalnych wniosków o istnieniu związku między kanałami energetycznymi opisanymi przez akupunkturę chińską i teorią refleksologii. Ludzie odzyskują siłę i zdrowie.
Poniżej zrobiłam opis na czym polega praca na merydianach. Refleksoterapia stóp koncentruje się na odcinkach meridianów znajdujących się w stopach, które są stymulowane dotykiem i oddychaniem za pomocą specyficznych technik manualnych masażysty.
Skuteczność zabiegów refleksologicznych przypisuje się masażowi punktów na stopach odpowiadających poszczególnym narządom organizmu ważne jest oddychanie proces wymiany powoduje do tlenienie i ukrwienie najważniejszych narządów wewnętrznych organizmu. Bardzo ważna jest tu postawa terapeuty przygotowanie fizyczne, psychiczne i duchowe pacjenta.
Takie oddziaływanie terapeutyczne pomaga usunąć zablokowania energetyczne w meridianach i powoduje tym samym swobodny i niezakłócony przepływ energii ciała (energii chi). W tym wypracowaniu chcę zwrócić szczególna uwagę, że zdrowie fizyczne, psychiczne społeczne i duchowe ma szczególne uwarunkowanie naszego zdrowia. Nie ukrywam przed wami, że jest to moją pasją. Moja wędrówka 37 letniej wiedzy. Zaczynałam od krótkich ćwiczeń z akupresurą i oddechem do których was zachęcam i polecam by pomóc sobie i swoim najbliższym. Merydiany czyli połączenia energetyczne ciała połączone są z systemem zegarowym, który są aktywne w różnych okresach dnia i nocy. Kłopoty ze snem mogą być znakiem, że masz problemy zdrowotne i musisz coś zmienić. W Zdrowym ciele zdrowy duch . W zdrowym duchu- zdrowe ciało. Spójność ciało i dusza. Warto świadomie wybierać co dla nas jest najlepsze. Jak wspomniałam Merydiany to nasz biologiczny zegar.Zwróćmy uwagę na godziny naszego snu …
między 21:00 a 23:00 – Potrójny ogrzewacz:
Odkryj czym jest Potrójny Ogrzewacz i jak wpływa na przepływ energii. Sprawdź, czemu nazwano go nowym organem? W medycynie chińskiej znajdziemy wiele teorii i twierdzeń medycyna orientalna opiera się w dużej mierze na starożytnej filozofii, astrologii, historii. Łączy ciało z duchem, nie oddziela dolegliwości fizycznych i emocjonalnych, traktuje człowieka jak całość. Nie tylko całość w rozumieniu jedności bytu fizycznego, emocjonalnego oraz mentalnego, ale przede wszystkim jako jedności z całym wszechświatem.
Poszczególne organy są oczywiście takie same u człowieka każdej rasy – zarówno białej, czarnej, jak i żółtej. Nie spodziewamy się, że Chińczyk będzie inaczej zbudowany niż Europejczyk. Jednak zasadniczą różnicę stanowi podejście medycyny chińskiej do każdego narządu. Potrójny ogrzewacz porównywany jest zazwyczaj właśnie do garnka, w którym dochodzi do przemiany pożywienia, wody i powietrza – na trzech różnych poziomach. Stąd podział na trzy części: górny, środkowy i dolny ogrzewacz – każdy z nich pełni określoną funkcję. Górny ogrzewacz zajmuje się przyswajaniem składników odżywczych z pożywienia i wody, kierowaniem ich w dół do dalszej transformacji, transportem i wykorzystaniem wdychanego powietrza oraz rozprowadzaniem wszystkich cennych substancji, witamin po całym organizmie. Jest on niejako „połączony” z innymi narządami, takimi jak serce, osierdzie i płuca.
W medycynie chińskiej znajdziemy wiele teorii i twierdzeń, które dość trudno przełożyć na język zachodniego świata medycznego.
21:00 a 23:00 Jeśli nie możesz ty albo ktoś z rodziny dzieci , młodzież – a chcesz zasnąć. To najprawdopodobniej masz problem z odpornością, nadnerczami, tarczycą czy niedoborem żelaza. Wpływa na to silny stres w dniu codziennym, zaburzenia w myślach czy nawet obsesje, lęk czy depresję.
Można powiedzieć, że potrójny ogrzewacz pełni rolę właściwie we wszystkich procesach, utrzymujących życie. Pobiera pożywienie i napoje, trawi je i przekształca, transportuje substancje odżywcze oraz wydala nieprzydatne pozostałości. Ważne jest, że w tych procesach odpowiada zwłaszcza za zapewnienie swobodnego przepływu energii, kontroluje ruch różnych postaci qi oraz odpowiada za dystrybucję wody w organizmie.
Przyczynia się do produkcji i wydzielania qi w górnym ogrzewaczu, skąd następnie qi jest rozprzestrzeniane do skóry, a krew tłoczona do wszystkich komórek ciała. W środkowym ogrzewaczu kontroluje procesy trawienne, zaś w dolnym eliminację zbędnych produktów. Ponadto reguluje i zarządza transportem wody i płynów w całym organizmie.
Jest to najbardziej typowy okres przed snem dla większości ludzi. Problemy z zasypianiem w tym czasie prawdopodobnie są oznaką stresu i zmartwień z dnia na dzień. Z godziny na godzinę. To uporczywe i natarczywe nasze myśli są przyczyną niepokoju wewnętrznego. Nie świeże zjedzone produkty, zjedzone wieczorem przed snem obciążają nasz organizm… Zalecam wam ćwiczenia relaksację mięśni , aby pomóc Ci zasnąć. Ważne są również mantry medytacyjne, medytacje i pozytywne myślenie. Kiedy regularnie zaczęłam medytować w tym czasie nie mam już tego problemu zaczęłam zdrowieć.
Budzenie między godziną 23:00 a 1:00 woreczek żółciowy wskazuje ze organ ten
nie przetwarza prawidłowo tłuszczy, więc może czas na dietę
Budzenie się w tym czasie jest znakiem, że woreczek żółciowy jest aktywny, co według starożytnej medycyny chińskiej wiąże się z rozczarowaniem emocjonalnym,przeżyciami wiąże się traumą z dzieciństwa kiedy bałeś się zasnąć chciałeś spać z rodzicami, pomóż swemu dziecku nie pogłębiaj problemu śpiąc z nią czy z nim weź je za rękę przeprowadź przez barierę strachu lęku pomóż sobie i dziecku być sobą, a innym być innym. Aby wrócić do snu, spokojnego przytul misia fotografie rodzica. anioła powinieneś ćwiczyć oddychanie, uśmiech do siebie i innych pomóż sobie przez przebaczenie sobie z braku czasu w okresie niemowlęctwa poprzez akceptację siebie pomożesz sobie i twemu dziecku nie przez spanie z nim lecz przez poczucie bezpieczeństwa. Pomóż sobie być sobą, a innym być innym. Aby wrócić do snu, powinieneś ćwiczyć przebaczenie innym i sobie, a także akceptację siebie. Pokochaj siebie nie na płaszczyźnie umysłu ale serca.
Budzenie między 1:00 a 3:00 związane z wątrobą,
Według medycyny chińskiej budzenie się w tym czasie jest związane z wątrobą, co wiąże się z emocjami gniewu. Pij zimną wodę z kurkumą i przejmuj kontrolę nad sytuacją, w której jesteś zły, a to w końcu pomoże ci lepiej spać. Mi pomógł transferring rzeczywistości to zmieniło całe moje życie. moją duchowa świadomość.. Osoby, które posiadają zdrową Wątrobę są spokojni, cierpliwi, potrafią pracować i odpoczywać. Mają jasność myślenia oraz potrafią dokonywać trafnego i nieomylnego osądu.
Jeżeli Wątroba jest w nierównowadze to głównie dominującą emocją jest złość ale także: gniew, zazdrość, nadmierna samokontrola, słabe panowanie nad sobą, wybuchy wściekłości i złości, impulsywność, zwiększone rozdrażnienie, nadwrażliwość na hałas, nadwrażliwość na zapachy i smaki, frustracja, arogancja, nieelastyczność myślenia, przepracowanie z niezdolnością rozluźnienia się, nadmierne planowanie. Wątroby są problemy emocjonalne związane z gniewem i złością. Jeżeli emocje te są tłumione przez długi czas bez możliwości ich przekształcania sytuacja ta może doprowadzić do depresji. Jeśli zbagatelizujemy pierwsze oznaki emocjonalne niezrównoważonej Wątroby, wówczas pojawią się dolegliwości na poziomie fizycznym bóle w krzyżu, bóle głowy, huczenie w uszach, rozproszony wzrok, suchość gałek ocznych, uczucie pełności w podżebrzu, wymioty, zaparcia, biegunki, zaburzenia w trawieniu, zwiększone zmęczenie, suchość skóry, twarzy o szarym kolorze, miękkie, słabe i kruche paznokcie, choroby ścięgien, stawów i tkanki łącznej. Długotrwały stan dysharmonii Wątroby może doprowadzić do wielu poważnych schorzeń tj. nadciśnienie, zaburzenia menstruacyjne, przerost prostaty, stany zapalne różnych organów. Świetnie zadziałają zboża takie jak orkisz, żyto, jęczmień, amarantus, proso oraz rośliny strączkowe szczególnie fasola. Warto, aby w diecie znajdowały się też grzyby, ser tofu oraz spora ilość surowych owoców i warzyw. W przypadku nadmiaru złości i przegrzania Wątroby sprawdzi się smak gorzki i chłodny. Poza sytuacjami kiedy jest to spowodowane niedoborami w organizmie tj. anemia – czyli zielona herbata, liście mniszka lekarskiego, bylica piołun, mniszek lekarski, tatarak, aloes.

Budzenie między 3:00 a 5:00płuca,
Zwróć uwagę, jeśli budzisz się w okresie od 3 rano do 5 rano, ponieważ może to być znak, że Boska Moc wysyła wiadomości, aby pomóc ci połączyć się z twoim wyższym celem. Medycyna chińska zakłada, że ​​budzenie się w tym czasie jest również związane z zenitem energetycznym, który przebiega przez płuca, co wiąże się ze smutkiem. Aby lepiej spać, spróbuj oddychać powoli i głęboko i módl się w sobie, aby cię chroniła i pomagała moc stwórcy. wydalania: płuca – dwutlenku węgla, jelito – resztek stałych. Meridiany te są ze sobą spokrewnione, dlatego jeden może oddziaływać na drugi na przykład dolegliwościom klatki piersiowej mogą towarzyszyć zaparcia, a zaparciom dolegliwości klatki piersiowej. Płuca są odpowiedzialne za oddychanie, pobieranie energii chi z powietrza i za regulowanie jej poziomu w ciele. Zdrowe płuca i regularny oddech świadczą o tym, że chi bez przeszkód krąży po ciele. Brak równowagi powoduje wystąpienie astmy, kaszlu i różnych form zastoju krwi w klatce piersiowej. Oddychanie wpływa na wszystkie czynności organizmu, m.in. na przepływ krwi. O płucach mówi się, że są narządem „delikatnym”, ponieważ najbardziej ze wszystkich organów wewnętrznych podatne są na wpływy czynników środowiskowych.

Budzenie między 5:00 a 7:00jelito grube
To czas jest „czyszczenia” jelita grubego. Wiele osób rozpoczyna dzień od wizyty na toalecie…
Emocjonalnie, ten czas jest związany ze zniecierpliwieniem, poczuciem zastoju, stagnacją i dyskomfortem związanym z ograniczonymi możliwościami rozwoju osobistego.
Wczesne poranki są związane z blokadami emocjonalnymi i problemami z jelitami grubymi. Aby zasnąć, spróbuj rozciągnąć mięśnie lub skorzystać z łazienki. To zjawisko budzenia się nagle nazywa się bezwładnością snu. Nie jesteśmy zdolni do inteligentnych myśli ani podejmowania ważnych decyzji, ponieważ kora przed czołowa nie jest jeszcze przebudzona. Warto skupić się na Odblokowaniu trzeciego oka: czego nie chce wiedzieć, widzieć, słyszeć?
Budzenie się każdej nocy w tym samym czasie jest znakiem Boskiej Mocy. Warto coś zmienić by być szczęśliwym. Rozważyć o swojej ścieżce i duchowej podróży, na której jesteś.Otrzymujesz wiadomości codziennie warto ja odczytać to jest własnie duchowa świadomość. Jesteś tutaj, aby uczyć się i rozwijać najlepszą wersję siebie. Świadomość swojego wyższego celu jest częścią tego procesu. Pytacie o metodach jak zacząć medytację? Jak przygotować przestrzeń do medytacji ? Jak medytować ? Jakie są pierwsze kroki.? Przygotuj świętą przestrzeń. Nie potrzebujesz niczego specjalnego, aby stworzyć świętą przestrzeń – każde miejsce, w którym czujesz się komfortowo, bezpiecznie i skupiony, i gdzie nie będziesz ci nic przeszkadzać. ani nic cię nie oderwie twojej uwagi od wyciszenia i skupienia. Idealnie byłoby w domu, ale równie dobrze mogłoby to być miejsce w ogrodzie, w lesie, w ciszy w górach, przy wodospadzie, górskie strumyki, łąka tam gdzie teraz możesz ze mną wyciszyć emocje codzienności. Gdziekolwiek się zdecydujesz, upewnij się, że jest ciepła, wygodna i przyjazna. Zapal trochę kadzidła i świeczki włącz cichą muzykę lub dźwięki natury i ustaw wszystkie kryształy lub kamienie szlachetne, których chciałbyś użyć, kwiaty… Ustawiając, przedmioty powinieneś ustawić swój zamiar: posługując sie intencją tak by osiągnąć harmonie duszy i umysłu. Usiądź na ziemi, używając poduszki, jeśli chcesz. Zamknij oczy i oddychaj. weź wdech zatrzymaj i powolutku bez pospiechu wydychaj powietrze jak najwolniej i jeszcze wolniej… koncentruj się na oddychaniu. Chodzi o to, aby przejąć kontrolę nad swoim ciałem fizycznym, wzmacniając połączenie między umysłem, ciałem i duchem, gdy działają one jako jedno. Tak by serce i twoja dusza i codzienność była lżejszą od ciała.naucz sie nie dać se zaczepić ignorować to co cie drażni zniknie wszystko z twojego świata i twej przestrzenności. Upewnij się, że kręgosłup jest tak prosty, jak tylko potrafisz. Pozwala to na przepływ energii bez zatorów. Za każdym razem, gdy wydychasz przez nos, wyobraź sobie, że negatywna energia opuszcza twoje ciało i myśli. Daj ujście emocjom jeśli ciebie męczą myśli aby pożegnać tego co nie chcesz musisz to przyjąć i pożegnać . Następnie, pozwól tej ciemności podążać za twoim oddechem na wiatr, aby został zabrany. pomachaj na pożegnanie ręka. Skup się na czakrze korzenia i wizualizuj strumień światła, który przedostaje się przez twoje ciało, pochłaniając go od Matki Ziemi. Pozwól, aby cię napełnił, wznosząc się przez swoje całe ciało,czakry podnosząc wibracje. Przygotuj energię uzdrawiania Korzyści z tego typu leczenia są liczne. Nie każdy ma do niego dostęp, więc ci, którzy skaczą z okazji, aby oczyścić swoją energię w ten sposób. Ten rodzaj leczenia jest najlepszy do głębokiego oczyszczenia aury, nim negatywna energia zapuści korzenie. Może ci pomóc w: Bóle stawów, mięśni i pleców. Zapalenie, zwłaszcza przysadki mózgowej i gardła. Nierównowaga energetyczna. Wahania nastroju. Depresja. Niepokój. Uzależnienia i złe nawyki. Postęp duchowy. Podnoszenie wibracji. Czyszczenie negatywnej energii. Wyjaśnienie twojego celu. Zwiększenie swojej mocy twórczej. Ten rodzaj uzdrawiania wzmacnia twoją kreatywność i wzmacnia cię do tworzenia za pomocą umysłu, ciała i ducha. spróbuj Oczyść swoją energię… z emocji, myśli którymi stwarzasz niepokój w swym wnętrzu.
Jedną z podstawowych technik medytacji, którą lubię używać, jest medytacja uzdrawiania i przebaczenia , Można ja porównać do sznura który nas oplatuje stwarzając dyskomfort, bezsilność, złość,

Potężna technika medytacji pozwala ograniczyć wpływ negatywnej energii na twoje relacje.

Dlaczego warto korzystać z medytacji uzdrawiania i przebaczenia?
Medytacja przydatna jest każdemu z nas ponieważ pozwala usunąć negatywne połączenia energii. Te związki prowadzą do związków z zazdrością, zawiścią i goryczą, które z kolei osłabiają twoją pozytywną energię i mogą cię wyczerpać z życiodajnej siły.
Jeśli masz negatywny związek, że jesteś lepszy bez niego warto oczyścić wasze relacje pozbyć się negatywnych uczuć .
Każdy związek ma negatywne aspekty, a medytacja uzdrawiania i przebaczenia pozwala odciąć te negatywne emocje które zatruwają nam życie pozostawiając same pozytywne które nas uszlachetniają. Mogą pomóc w rozwijaniu dobrych relacji z przyjaciółmi, rodziną i partnerami.Pierwszym krokiem jest przygotowanie przestrzeni medytacyjnej.
Użyj swoich ulubionych zapachów i olejków,zapal świece w tej intencji i niech się dzieje i darzy aby stworzyć odpowiednią atmosferę, oczyszczając obszar szałwią, jeśli go posiadasz (choć możesz to zrobić bez). Możesz to zrobić na łonie matki natury.
Następnie usiądź na podłodze lub na trawie i połóż dłonie na kolanach. Zamknij oczy i pozwól, aby spokój ciszy, relaksującej muzyki lub śpiewu ptaków szumu strumyka, wodospadu czy szumu drzew czy fal niech spłynie nad ciebie jak życiodajna moc która da ci spokój serca umacniając cię łaską.

Pozwól, aby wszelkie myśli powstały i minęły, ale nie zwracaj na nie uwagi. Pozwól im być. Nie walcz przyjmij jakie są.

Gdy twój umysł jest spokojny i wyciszony, a niezamierzone myśli prawie się zatrzymały, jesteś gotowy wezwać przewodników i swych aniołów aby ci w tym pomogli…

Możesz wezwać moc wszechświata, i Stwórce, Źródło spokoju lub twoich przewodników duchowych – jakąkolwiek istotę, której pragniesz.

Poproś ich, aby zajęli się tobą i powiedz im swoją intencję:,,Chcę przyciąć negatywność w moim życiu by moje myśli były czyste , by w sercu gościła radość, miłość i przebaczenie. Połóż rękę na twoim sercu

poczujesz lekkie szarpnięcie w twojej piersi, za chwilkę odczujesz ulgę tak jakby wszystko odpuszczało poczujesz wolność…

Wizualizuj nóż lub nożyczki wykonane z czystej energii świetlnej. Pozwól mu przeciąć sznury, jeden po drugim swej negatywności, myśli którymi ranisz siebie.

Wyobraź sobie ludzi, którzy są związani z tymi połączeniami, pomoże ci to się skoncentrować. się pozwól niech się dzieje i darzy.

Kiedy każdy sznurek zostanie przecięty, poczujesz falę ulgi.

Zachowaj swoją energię…ciesz się pokojem serca. Pozwól sobie to poczuć lekkość i pokój ducha
Będą one odbudowane, dopóki nie zostanie przecięty każdy przewód, który wymaga cięcia – w tym momencie poczujesz się energetyzowany i gotowy na przyjęcie świata. Pozwól by świat zatroszczył się o Ciebie.

W tym momencie zacznij wydobywać. z siebie wszystko co najlepsze. Pozwól myślom wrócić, i wyciszyć wulkan codziennego obciążenia trosk i nie potrzebnych myśli które zaśmiecają twą przestrzeń. To jest jak zamiatanie świata twojej przestrzeni.Teraz możesz wstać. Pamiętaj, aby oczyścić obszar jeszcze raz, aby zapobiec powstawaniu resztek energii .

Właśnie wykonałeś pierwszą medytację uzdrowienia negatywności w życiu i tych którzy w noszą mrok do waszego życia

Gratuluje ci … ta medytacje możesz zrobić z poszczególnymi osobami którym pozwoliłeś na zło które wprowadziło w twe życie szarość smutek. zwątpienie. zobaczysz sam jak odzyskasz siły będziesz emanować czystą energia i do ciebie przyjdzie co najlepsze. Twoje życie zmieni się a twój świat zatroszczy sie o ciebie. Nie musisz niczego przerabiać, udowadniać by wyciągać wnioski lub czegoś się nauczyć po prostu pozwól sobie być sobą, a innym być innym

Spraw, by ta medytacja stała się regularną częścią twojej codzienności, a zobaczysz doskonałe wyniki w swoim życiu i relacjach. Namaste…Rada na zdrowie…
Jakie jest Twoje obecne podejście do zdrowia?

Czy potrafisz zachować równowagę na poziomie ciała i ducha?

Czy poddajesz się i nie walczysz?

Pamiętaj, że w zdrowym ciele – zdrowy duch!
Ważną istota, znaleźć przyczynę problemu, oraz znaleźć drogę wyjścia z wszelkich problemów zdrowotnych. Każdemu z nas zależy żyć w zdrowiu, szczęściu i miłości. Moje wskazówki mogą się okazać cenne dla Twojego zdrowia. Pomogą Ci również wyciągnąć wnioski i skutki z Twojego obecnego trybu życia, czy czasem nie wpływa on negatywnie stan Twojego ciała.

Skup się uważnie przed wykonaniem poniższej porady. Odsuń wszelkie negatywne myśli wierząc, że otrzymasz cenną wskazówkę, dzięki której otrzymasz nadzieję na nowy, lepszy początek!Spróbuj zmienić swoje życie..zacznij od siebie. Człowiek jest istotą energetyczną wszystkie procesy emocjonalne mają ścisły związek z przepływem subtelnych energii w ciele. Przyczyną wszystkich negatywnych emocji są zaburzenia w układzie energetycznym ciała. Gromadząc swoje emocje zaburzamy naszą funkcjonalność, stres gromadzony, jest często przyczyną dysfunkcji w życiu, w działaniu, w pracy, w podejmowaniu decyzji dbaj o siebie o swój autorytet dbaj o czytelny system wartości.

Traktuj innych tak jak Ty byś chciał być traktowany
Nagradzaj dobrym słowem i uśmiechem – za dobre słowo
Ćwicz techniki panowania nad własnymi emocjami. Pracuj nad sobą ,nie kieruj się emocjami które są jak mgła dla kierowcy.
Bądź Asertywny – asertywność jest cenna, a odmowa udzielenia pomocy nie oznacza egoizmu. Nie musisz się tłumaczyć!
Bądź odporny na krytykę innych- zadbaj o samoocenę, samodyscyplinę.
Możesz zastosować zasadę ograniczonego zaufania.
Miej szacunek do drugiego człowieka – miej szacunek do siebie
Szanuj siebie i wymagaj – by inni szanowali siebie i szanowali drugiego człowieka .
Szczęśliwy ten co umie śmiać się z siebie.
Warto mieć harmonie w sobie wpłynie to na zdrowie nas samych.

Nie zakwaszaj domysłami, pomówieniami, plotkami, goryczą swego organizmu, swego życia. Nigdy nie poniżaj innych .

Miej świadomość, że plotki, pomówienia, pretensje przeszkadzają w życiu efektywności, twórczości wprowadzają w nasze życie chaos.

Każdy człowiek jest inny i nosi w sobie indywidualne pragnienia oraz frustracje. Zdrowe ciało jest wielokrotnie odzwierciedleniem Naszej duszy. Ciesząc się pełnią zdrowia, oraz żyjąc w radości i szczęściu, możemy wręcz zapomnieć o wszelkich chorobach i dolegliwościach. Pamiętaj, że w zdrowym ciele – zdrowy duch!Czym jest prawo przyciągania ? Jak pokonać swoje lęki i odblokować życie pełne mocy?
Czym jest Zaufanie do siebie?
Aby prawo przyciągania zadziałało w naszym życiu musisz nauczyć się akceptacji swoich uczuć. Obejmuje to zaufanie do Ciebie i oznacza bycie otwartym na pokonanie Twoich lęków.

Czy potrafisz sobie wyobrazić, że masz wiarę, by zeskoczyć z urwiska i ufać, że twój spadochron otworzy się dla Ciebie?

Jest to rodzaj otwartości, na którą musisz być podatny. Wiele przykładów z mego życia jest to jak skakanie ze spadochronem.

Lekcja, którą należy wziąć z powyższego przykładu, polega na tym, że musisz zrozumieć, że Twoje uczucia wysyłają sygnały do ​​wszechświata. Kiedy weźmiesz pod uwagę, że prawo przyciągania opiera się na otwartości i zaufaniu, wdzięczności i miłości do /Boga , wszechświata o spełnienie Twoich życzeń i pragnień, zobaczysz, że to ma sens. To ty wysyłasz sygnały. To Ty wybierasz. To Ty przyciągasz i kreujesz zewnętrzne i wewnętrzne zamiary.

Czasem los wystawia nas na próby, a my Hartujemy się jak stal . Zaufaj i pamiętaj
Za każdym razem, gdy czujesz się szczęśliwy, smutny lub zły, uczucia te są wysyłane do wszechświata.

Wracają dokładnie w ten sam sposób, w jaki je wysłałeś. Więc jeśli czujesz się szczęśliwy, otrzymasz w zamian szczęście. Jeśli byłeś wściekły, po prostu poczujesz się bardziej zły i zdenerwowany. Jak żyjesz w lęku on się potęguję. Jak uśmiechasz się to wszystko staje się radośniejsze. nie warto tracić czasu na negatywne sygnały są jakby trucizną w dostrzegania świata inaczej .Spójrz jak działaja merydiany w poszczególnych godzinach jaki ma to wpływ na nas

Musisz wiedzieć, jaki rodzaj sygnału konsekwentnie wysyłasz. taki otrzymujesz.

Czy wystawiasz huśtawki nastrojów czy powiedziałbyś, że twoje nastroje są dość równomierne? Jeśli nie masz pewności, czy to pomoże zachować dziennik nastrojów. Każdego dnia zapisz, jak się czujesz – oczywiście będziesz musiał być całkowicie otwarty i szczery.

Wypróbuj to przez pięć do siedmiu dni, a potem zobacz, w jakim jesteś nastroju. Czy byłeś szczęśliwy przez większość czasu byłeś sfrustrowany/na?

Twoja odpowiedź powie Ci, jakie sygnały od Ciebie otrzymuje wszechświat. Teraz wiesz, że będziesz musiał pracować nad poprawą swoich sygnałów nastroju. W ten sposób prawo przyciągania może zacząć działać dla ciebie.

Życie o wielkości to życie w radości.
Jeśli zdarzy ci się być bardziej nastrojowy lub negatywny, niż czujesz się szczęśliwy, spróbuj znaleźć przyczynę i popracuj nad poprawą tego. Pomocne może być także codzienne myślenie pozytywne.

Można tego dokonać, recytując pozytywne afirmacje kilka razy dziennie. Albo zacznij prowadzić dziennik wdzięczności.

Gdy staniesz się bardziej pozytywny, powinieneś zauważyć, że twoje życie zmienia się na lepsze. Będziesz czuł się szczęśliwszy, a Twoi przyjaciele i rodzina to zauważą.

Moc prawa przyciągania zaczyna już działać dla ciebie. Nadszedł czas, aby poprosić wszechświat o tę jedną rzecz, której naprawdę pragniesz… ukazałam w pracy najważniejsze merydiany które odpowiedzialne sa za nasz wypoczynek spójrz na cały biologiczny zegar któtr ma wpływ na zdrowie fizyczne , psychiczne społeczne , duchowe … co zrobić by być zdrowym czego unikać? Jak żyć? Formy oddychania? To moje narzędzia wdziałaniu i w publikacji….

Nie przestawaj gdy jesteś zmęczony zacznij jeszcze raz…

1.pierwszy meridian główny;-Meridian płuc (P) największa aktywność 3.00–5.00 – element żywiołu metalu meridian ręki, 11 punktów, tworzy parę z meridianem jelita grubego. Wykazuje powiązania z płucami i noso gardzielą. Ma największa odpowiedzialność za czynność narządu oddechowego…
-Zaburzenia w przepływie energii tego meridianu powodują:-
-przy nadmiarze energii – zwiększoną temperaturę i potliwość ciała, uderzenia krwi do głowy, świszczący i bolesny kaszel, bóle gardła, duszności, astmę, bóle okolicy łopatkowej i grzbietu, gorące dłonie.przy niedoborze energii – dreszcze i zimny pot, katar, suchość gardła, zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej, zimne ręce, bezsenność, świąd skóry

2.drugi meridian główny Jelito gruba JG największą aktywność 5.00–7.00 – element Żywiołu Metalu, meridian ręki, liczba punktów 20, tworzy parę z meridianem płuc. Ma połączenie z twarzą, uszami, oczami, nosem, językiem, ustami, gardłem, przełykiem i żołądkiem. Meridian ten poprawia czynność śluzówek i odtruwa organizm. Zaburzenia przepływu energii tego meridianu powodują:

przy nadmiarze energii – bóle głowy, zębów i gardła, suchość jamy ustnej, bóle i wzdęcia brzucha, zaparcia, bóle kończyn górnych;

przy niedoborze energii tego merydianu są – zawroty głowy, bóle górnej części karku, krwawienie z nosa, biegunki, uczucie słabości kończyn górnych.
trzeci meridian główny

3 Meridian żołądka (Ż) największa aktywność 7.00–9.00 – , związany z elementem żywiołu Ziemi, meridian nogi, liczba punktów 45, tworzy parę z meridianem śledziony-trzustki. Ma powiązanie z narządami wewnętrznymi. Meridian ten usprawnia czynność narządów trawienia oraz działa kojąco na psychikę.
Zaburzenia w przepływie energii tego meridianu powodują

przy nadmiarze energii – podwyższoną temperaturę ciała, nadmierny apetyt, bóle i wzdęcia brzucha, zaparcia, obrzęki;

przy niedoborze energii – bóle szyi, krwawienie z nosa, zaczerwienienie twarzy, brak apetytu, uczucie pełności w żołądku, rozwolnienie, uczucie słabości kończyn dolnych
4 .Meridian śledziony-trzustki (ŚT) 9.00–11.00 – związany z elementem energi Ziemi, meridian nogi, liczba punktów 21, tworzy parę z meridianem żołądka. Wykazuje powiązania z płucami, śledzioną, wątrobą, żołądkiem i przewodem pokarmowym
Meridian ten reguluje trawienie, uspokaja psychikę oraz usprawnia czynność tkanki łącznej.
Zaburzenia w przepływie energii tego meridianu powodują…

-przy nadmierne energii – obrzęki, bóle żołądka, żółtaczkę, nieregularność apetytu, zaparcia, bóle stawów kończyn dolnych;
-przy niedoborze energii – osłabienie pamięci, senność, zaburzenia mowy (drętwienie języka), bladość i suchość warg, drętwienie i osłabienie oraz zastój żylny kończyn dolnych, zaburzenia trawienia, wzdęcia, ogólne osłabienie.

 • 5 Meridian serca (S) 11.00–13.00 – związany z elementem energi Ognia, meridian ręki, liczba punktów 9, tworzy parę z meridianem jelita cienkiego. Wykazuje połączenie z sercem i ośrodkowym układem nerwowym. . Meridian ten wpływa na psychikę. Zaburzenia w przepływie energii tego meridianu powodują… -przy nadmiarze energii – bóle i suchość w gardle, bóle serca, podwyższoną temperaturę ciała, niepokój, uczucie ciężkości w obrębie klatki piersiowej i kończyn górnych;-przy niedoborze energii – uczucie lęku, smutku, zniechęcenia, bladość twarzy, zawroty głowy na tle niewydolności krążenia, kołatania serca.
 • 6, meridian główny to Meridian jelita cienkiego (JC) 13.00–15.00 związany z elementem energii Ognia, meridian ręki, liczba punktów 19, tworzy parę z meridianem serca. Wykazuje połączenie ze stawem łokciowym, grzbietem, karkiem i głową. Meridian ten poprawia czynność błon śluzowych i działa przeciwskurczowo na mięśnie gładkie.
  Zaburzenia w przepływie energii tego meridianu powodują…-przy nadmiarze energii – ból wzdłuż jego przebiegu, bóle gardła, okolicy szyjno-potylicznej, tylnej strony ramienia, zaparcia;-przy niedoborze energii – upośledzenie słuchu, dzwonienie w uszach, ból i obrzęk policzka, mdłości, wymioty, biegunkę.
 • 7 Meridian pęcherza moczowego (PM) 15.00–17.00 – związany z elementem energi Wody, meridian nogi, liczba punktów 67, tworzy parę z meridianem nerki. Wykazuje połączenie ze skórą, ośrodkowym układem nerwowym, narządami wewnętrznymi, grzbietem, karkiem i głową. Meridian ten odtruwa i oczyszcza organizm. Zaburzenia w przepływie energii tego meridianu powodują…-przy nadmiarze energii – bóle głowy okolicy czołowo-potylicznej, łzawienie z oczu, przewlekły ból kręgosłupa, nieprawidłowe funkcjonowanie układu moczowego (częste oddawanie małych ilości moczu), uczucie słabości i strachu;- przy niedoborze energii – ostry ból kręgosłupa, szczególnie odcinka lędźwiowego, rzadkie oddawanie dużej ilości moczu, bóle kończyn dolnych.
 • 8 Meridian nerki (N) 17.00–19.00 związany z elementem żywiołu Wody, meridian nogi, liczba punktów 27, tworzy parę z meridianem pęcherza moczowego. Wykazuje powiązanie z nerką, narządami rodnymi, pęcherzykiem żółciowym oraz z gardłem. Meridian ten usprawnia i reguluje czynność nerek, nadnerczy, odtruwa organizm i dodaje energii. Zaburzenia w przepływie energii tego meridianu powodują… -przy nadmiarze energii – kaszel, biegunki, zaparcia, uczucie gorących stóp, bóle wzdłuż przebiegu meridianu; -przy niedoborze energii – obfite wydzielanie potu, częstomocz o charakterystycznym zapachu, zimne stopy, ociężałość kończyn dolnych.
 • 9.Meridian osierdzia (O) 19.00–21.00 – związany z elementem żywiołu Ognia, meridian ręki, liczba punktów 9, tworzy parę z meridianem potrójnego ogrzewacza. Nie jest związany z żadnym narządem, lecz działa czysto funkcjonalnie na narządy wewnętrzne typu yin (płuca, serce, śledziona-trzustka, nerki, wątroba). Meridian osierdzia oddaje swoje odgałęzienia do trzech części tułowia: górnej, środkowej i dolnej, a tym samym łączy się z meridianem potrójnego ogrzewacza. Wykazuje powiązania z układami nerwowym i krążenia, klatką piersiową i żołądkiem. Meridian ten wzmacnia i równocześnie uspokaja serce i czynność krążenia..
  Zaburzenia w przepływie energii tego meridianu powodują…-przy nadmiarze energii – choroby serca, bóle głowy, gorączkę, zaparcia;-przy niedoborze energii – depresję, zawroty głowy, przyspieszone tętno, duszności, znużenie.
 • 10. Meridian potrójnego ogrzewacza (PO) 21.00–23.00 – związany z elementem żywiołu Ognia, meridian ręki, liczba punktów 23, tworzy parę z meridianem osierdzia. Nie wiąże się z żadnym narządem, lecz stanowi cały układ czynnościowy organizmu człowieka. Łączy trzy funkcjonalne części tułowia: górną do przepony, środkową od przepony do pępka oraz dolną część poniżej pępka. Meridian reguluje czynności narządów wewnętrznych typu yang (żołądek, jelito grube, jelito cienkie, pęcherz moczowy i pęcherzyk żółciowy). Wykazuje powiązanie z oczami, uszami, ramionami, stawami łokciowymi i klatką piersiową. Meridian ten usprawnia czynność układów oddechowego, trawiennego i moczowo-płciowego.
  Zaburzenia w przepływie energii tego meridianu powodują..
  -przy nadmiarze energii – szum w uszach, głuchotę, obrzęki i bóle gardła, wzdęcia, bóle przy oddawaniu moczu, moczenie nocne;
  • przy niedoborze energii – uczucie zmęczenia, płytki oddech, zaburzenia słuchu, bladość twarzy, drętwienie kończyn górnych.
 • 11 Meridian pęcherzyka żółciowego (PŻ) 23.00–1.00 – związany z elementem żywiołu Drzewa, meridian nogi, liczba punktów 44, tworzy parę z meridianem wątroby. Wykazuje połączenie z oczami, ustami, klatką piersiową, wątrobą, pęcherzykiem żółciowym, zewnętrzną stroną kończyny dolnej. Meridian ten działa rozkurczowo na mięśnie gładkie i wpływa na odzyskanie wewnętrznego spokoju. Zaburzenia w przepływie energii tego meridianu powodują:-przy nadmiarze energii – bóle głowy i zębów, szum w uszach, głuchotę, zamroczenie;- przy niedoborze energii – brak witalności i ogólne osłabienie, senność, obrzęki kończyn dolnych, zaburzenia wzroku.
 • 12 Meridian wątroby (W) 1.00–3.00 – dwunasty związany z elementem żywiołu energi Drzewa, meridian nogi, liczba punktów 14, tworzy parę z meridianem pęcherzyka żółciowego. Wykazuje powiązanie z narządami moczowo-płciowymi, wątrobą, pęcherzykiem żółciowym, trzustką oraz stronami bocznymi tułowia. Największą aktywność osiąga w godz. 1-3. Meridian ten usprawnia czynność wątroby, reguluje procesy przemiany materii, pobudza procesy odbudowy tkanek. Zaburzenia w przepływie energii tego meridianu powodują… -przy nadmiarze energii – bóle klatki piersiowej, postrzał, wymioty, bóle podbrzusza, zatrzymanie moczu;-przy niedoborze energii – zaburzenia jelitowe, oziębłość płciową, zaburzenia wzroku, zawroty głowy, zmęczenie.
  Meridian główny regulator tylny (GRT) zwany meridianem środkowym tylnym – trzynasty meridian główny, nieparzysty, typ yang, zarządza wszystkimi meridianami typu yang, na swoim przebiegu posiada 28 punktów. Biegnie w linii środkowej tylnej ciała od krocza do wargi górnej. W dolnym odcinku działa na czynność układ moczowo-płciowego, a w górnym wpływa na psychikę.
  Meridian główny regulator przedni (GRP) zwany meridianem środkowym przednim – czternasty meridian główny, nieparzysty, typ yin, zarządza wszystkimi meridianami typu yin, na swoim przebiegu posiada 24 punkty. Biegnie w linii środkowej przedniej ciała od krocza do wargi dolnej. W odcinku dolnym oddziałuje na czynności narządów płciowych i trawiennych, a w górnym – na czynność narządu oddechowego. w medycynie chińskiej niekonwencjonalnej wiemy że uwarunkowania zdrowia jest nierozerwane stanowią spójność człowiek jego zdrowie psychiczne fizyczne , społeczne i duchowe …..

Joanna

Scroll to Top