Zacznij dziś – recepta na zdrowie

Dokąd idziesz? Kim jesteś? Dokąd prowadzi droga?Jak żyjesz czym się odżywiasz?

Droga życia jest czasem ciernista i ciemna, pokonujemy trudności i rozświetla ją nadzieja.

Nie ma rzeczy nie możliwych tylko są trudne do wykonania, wymagają poświecenia i zaparcia, samodyscypliny, wytrwałości i siły, w podejmowaniu decyzji,wyboru co jemy.

To czego szukamy, do czego dążymy nie jest czymś nie określonym tkwi samym życiu to zdrowie, szczęście, miłość, rodzina, przyjaciele. Jesteśmy jak okręty na wzburzonym morzu, Sternik który nie zna portu swego przeznaczenia. Życie  jest żywiołem  – EMOCJI, a nadzieja na lepsze daje moc przetrwania we wszystkim…Kieruj swymi emocjami tak by się nie poddać…

Każda dysharmonia, nieprawidłowość oznacza, że ten przepływ energii w naszym organizmie   został zaburzony – nastąpił zastój, zagęszczenie, może przyspieszenie,blokada energetyczna na merydianie. Pojawia się gorsze samopoczucie, co często jest promotorem choroba, stan zapalne. Dążąc do przywrócenia harmonijnego przepływu energii, medycyna chińska posługuje się trzema podstawowymi narzędziami: dietą, ziołolecznictwem i stymulacją odpowiednich punktów ciała – za pomocą akupunktury, akupresury, refleksologii czy mokso-terapii nagrzewanie punktów na merydianach. Dieto-terapia to najbardziej oczywista praktyka by być zdrowym – siłą rzeczy jemy codziennie. Odpowiedni sposób odżywiania może zapobiec wielu dolegliwościom, zwłaszcza że – jak twierdzi medycyna chińska – każda choroba zaczyna się od układu trawiennego.

Jeśli ktoś sądzi, że radość lub lęk nie mają nic wspólnego ze stanem naszego organizmu, bardzo się myli.

Nasze emocje są powiązane z poszczególnymi organami, które są siedliskiem zarówno negatywnych, jak i pozytywnych emocji.

Wszystko zależy jak się odżywiamy, a co za tym idzie? – w jakim stanie są nasze organy, zależy, czy będziemy optymistami czy pesymistami, łagodni czy wybuchowi.czy pracujemy nad sobą.Czy też nie? Zacznij dziś recepta na zdrowie

Scroll to Top