Wykorzystaj czas który dostałeś, pamiętaj świat troszczy się o Ciebie.

Wykorzystaj czas który dostałeś, pamiętaj świat troszczy się o Ciebie.

A czy Ty troszczysz się o swoje życie i swych najbliższych?

Niech każdy Twój krok będzie namaszczony intencją by trwać by być lepszym niż wczoraj. By Twoje oraz moje dziś było świadomym wybieraniem co jest najlepsze. Czasem życie uczy nas i doświadcza cierpieniem. Ciężko jest pogodzić się z rzeczywistością pomimo cierpienia przyjąć jakie jest.

Cierpienie jest nieodłącznym towarzyszem naszego życia.. Dlatego też każde cierpienie pozostawia coś po sobie. Nigdy nie jest tak, że przemyka niezauważone. Zawsze wpływa ono na osobowość i życie każdego z nas. Bolesne przeżycia dają nam moc. Wiele chorób są powodem gromadzenia negatywnych emocji w naszym ciele. NIE UTOŻSAMIAJ SIĘ Z CHOROBĄ WARTO O SIEBIE ZAWALCZYĆ . WYBACZ SOBIE I INNYM.

Często bywasz ze sobą w konflikcie. Nie potrafisz sobie czegoś wybaczyć. Po prostu nie umiesz. Nie wiesz, jak pogodzić się z własnym ciałem albo jak uporać się z męczącym i rujnującym życie poczuciem winy z dzieciństwa żyjesz przeszłością. Pora się zatrzymać.

Zaakceptuj siebie samego znaczy pogodzić się ze swoim wewnętrznym dzieckiem, wybaczyć sobie i innym.

Czasem wyparte ze świadomości uczucie dochodzi do głosu jako  agresja która została stłumiona, ponieważ nie odpowiadała naszemu wyobrażeniu o sobie, wyraża się często nieczułością i chłodem albo też depresją w której kierujemy agresję przeciwko samemu sobie. Najpóźniej w połowie swego życia stajemy w obliczu wyzwania, by stawić  czoło problemom i wybaczyć sobie i innym.  Jeśli na to wyzwanie nie odpowiemy, popadniemy w chorobę, pojawi się w nas rozszczepienie i staniemy się wewnętrznie rozdarci.pojawia się depresja, lęk, brak odporności choroby serca i nerek.

Jedni sobie potrafią poradzić z nową sytuacją, a inni niekoniecznie. Mają żal do otoczenia, że to właśnie im się przytrafiło i bardzo trudno jest się im pozbierać i odnaleźć w nowej sytuacji. Często stają się źli, opryskliwi nawet dla najbliższych, jakby ich winili za wszystko świat i otoczenie.

Widzimy zatem, że każde cierpienie wpływa w jakiś sposób na człowieka. Nikt nie jest w stanie wyzwolić się spod jego działania. Ma to również swoje pozytywne strony, gdyż panuje powszechne przekonanie, że cierpienie uszlachetnia i uczy pokory. Trzeba tylko pogodzić się z tą niewątpliwie trudną dla każdego sytuacją, w której cierpi nasze ciało lub dusza.

Pamiętaj ;- Wszystkie nasze zmagania to małe kroki na drodze naszego wielkiego sukcesu.

powodzenia

Scroll to Top