Weźmy nasz los w swoje ręce…

Kim jesteś naprawdę radzisz sobie ze sobą? Czy jesteś sobą? skąd jest niepokój wewnętrzny depresja, lęk, emocje strefa ducha. Droga ku pełni życia rozwój osobisty? Czy naprawdę wiem, kim jestem, po co żyję, jakie mam poczucie własnej wartości? … Warto zdać sobie sprawę, z tego, kim jesteśmy dzisiaj, czy mogę być lepszy dla siebie? Lepszym dla innych? Każdy z nas wpływ ma poczucie wartości na Twoje życie? Czy lepiej działać niż być ? Kim są ludzie z dobrze wykształconym poczuciem wartości? Dlaczego ważniejsza jest moja osobowość od przedmiotu?

Dzisiaj ludzie wolą być bezpieczni niż wartościowi. Po co dyskutować o potrzebie wzmacniania własnej wartości? To skupianie się na sobie, na miłości własnej. Nic bardziej mylnego. Co roku przeżywaliśmy komunie naszych dzieci , święta, urodziny, jubileusze.

. Czy olśniewający blask prezentów nie przysłonił nam tajemnicy tego, że Bóg stał się człowiekiem dla mnie, narodził się dla mnie! Umarł dla mnie . Zmartwychwstał dla mnie. Żyje dla mnie. Jest w eucharystii dla mnie Czy przyjmujemy go do serca do naszych rodzin? Co to dla mnie to znaczy? On pragnie, abym stawał się podobny do Jego wolności, miłości, mądrości, pokory, odwagi. A jak z tym jest u mnie? Czy naprawdę wiem, kim jestem, po co żyję, jakie mam poczucie własnej wartości? Czy wierzę? czy niewierze? Czy jestem dobrym człowiekiem? Czy jestem sobą ? Czy mam odwagę walczyć o swoje prawa? Czy dałem plamę? Czy źródło siły które jest we mnie jest moim jestestwem… ufajmy w nas jest siła przetrwania , w nas jest siła siły zła wiary nam nie odbiorą ufajmy. Weźmy nasz los w swoje ręce po mimo zakazom warto podjąć wezwanie do zwycięstwa światła nad ciemnością…

Scroll to Top