Wdzięczność

Witaj zapraszam Cię do refleksji…

„Wdzięczność”, co to właściwie jest?

Cóż, wdzięczność można zdefiniować jako „stan bycia wdzięcznym” lub „głębokie poczucie wdzięczności”.

Poczuć sercem i duszą to piękno wewnętrznego dziecka w sobie.

Wdzięczność składa się z wielu rzeczy. Jest kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby czuć wdzięczność przez cały rok i które przyniosą niesamowite korzyści .

Bądź wdzięczny _na… za wszystko!

Doceń naturalne piękno, które nas otacza — czy to przyrodę, piękny wschód i zachód słońca, czy coś tak prostego,

jak zobaczenie klucza ptaków lecących razem jak uśmiech dziecka.

Pozwól sobie na chwilę i docenienie piękna natury, zarówno w jej wspaniałości, jak i prostocie serca i duszy.

Zatrzymaj się na chwili uważności, która pozwala w pełni zanurzyć się w chwili obecnej i docenić wszystko, co masz. A gdy stajesz się bardziej dostrojony do otaczającego Cię piękna, łatwiej jest oderwać się od tego, czego brakuje lub co jest złe, i skupić się na tym, co jest właściwe w tej chwili.

Medytacja i chwila refleksji jest potrzebą duszy, znajdź chwile dla siebie – poprzez medytację pozwala w pełni dostroić się do chwili obecnej i wszystkiego, za co możesz być wdzięczny. Może to obejmować bycie wdzięcznym za swój oddech, swoje ciało i ludzi w twoim życiu lub po prostu odczuwanie wdzięczności za to, że żyjesz. Ale medytacja idzie również o krok dalej, pozwalając ci skupić się na szerszym obrazie i wyobrazić sobie, co chcesz zamanifestować w swoim życiu.

Dopasowując swoje myśli do tego, co chcesz stworzyć, ponownie stajesz się bardziej otwarty na przyciąganie pozytywnych możliwości i doświadczeń do swojego życia.

Wykonywanie aktów dobroci — Jednym z najlepszych sposobów odczuwania wdzięczności na głębszym poziomie jest wykonywanie aktów dobroci dla innych. To nie musi być nic wielkiego, ale zamiast tego może to być coś tak prostego, jak kupienie kawy lub komplementowanie stroju nieznajomego. Robiąc to, nie tylko sprawiasz, że druga osoba (i ty sam) czuje się dobrze, ale także pomagasz podnieść zbiorową świadomość, szerząc więcej miłości i pozytywności.

Zauważysz, że łatwiej jest docenić wszystko, co masz w swoim życiu, niż skupiać się na tym, czego brakuje lub co idzie nie tak. W końcu, jeśli zawsze dajesz światu miłość i energię, nie ma ograniczeń co do tego, co można ci oddać.

Spróbuj na dobry początek, może prowadzenie dziennika wdzięczności , po prostu poświęcając czas na zapisywanie w dzienniku rzeczy, za które jesteś wdzięczny. Może to być podczas porannej medytacji lub wieczorem przed snem i może obejmować wszystkie wymienione powyżej rzeczy (i więcej!). Ale ważne jest również, aby skupić się nie tylko na tym, za co jesteś wdzięczny, ale także na tym, dlaczego jesteś za to wdzięczny.

Poświęcenie czasu na zastanowienie się, co cenisz i dlaczego, może pomóc ci nawiązać kontakt z najgłębszymi wartościami i podstawowymi pragnieniami. A jeśli będziesz to robić regularnie, zaczniesz odczuwać jeszcze głębsze poczucie wdzięczności za wszystko, czym jesteś, co robisz i co masz w swoim życiu.

łatwiej będzie utrzymać dobre wibracje i przyciągnąć jeszcze więcej pozytywnych doświadczeń do swojego życia. Ten sposób pomoże ci zmienić perspektywę i pozwala zobaczyć wszystko, co jest właściwe w twoim życiu, zamiast skupiać się na tym, czego brakuje lub co jest złe. Jeśli więc w dzisiejszych czasach masz problemy z dostrzeganiem dobra, rozważ włączenie czucia wdzięczności do swojej codziennej rutyny – i trzymaj się jej! – i obserwuj, jak może zmienić rzeczy na lepsze!

A ponieważ jestem Ci wdzięczny i chcę, abyś mógł doświadczyć wszystkiego, co życie ma do zaoferowania poczuj wdzięczność w swoim sercu w sobie … i napisz za co jesteś wdzięczny_ na

Bo ja za wszystko co mam za życie uśmiech , za bezwarunkowa miłość wszechświata za cuda natury…

Joanna Skwarlińska

Scroll to Top