W Zdrowym duchu zdrowe ciało i odwrotnie – zdrowym ciele zdrowy duch…

Wszystkie nasze myśli, emocje czy też odczucia wywołują określoną reakcję w ciele i w świecie zewnętrznym. Wyobraźnia to potężne narzędzie podświadomości którym wszyscy dysponujemy. Wykorzystując ją powinniśmy się nauczyć wpływać odpowiednio na podświadomość. Nasze uczucia, emocje muszą być mocne, jasne i wyraźne. Aby podświadomość zaakceptowała nowe zmiany muszą zostać spełnione. Emocje to ruch wewnętrznej energii powiązany z określonymi myślami oraz napięciem mięśniowym.
Podobnie jak wyobraźnia, w ogromnym stopniu wpływają one na podświadomość i kodowanie określonych wzorców w umyśle. Bądźmy świadomi emocji za każdym razem jak się zdenerwujemy lub czegoś przestraszymy. Wszystko gromadzimy w naszym ciele. To nie gojące się, rany, uczulenia… W Zdrowym duchu zdrowe ciało i odwrotnie – zdrowym ciele zdrowy duch…

Zawsze mamy możliwość wyboru jak pokierować emocjami które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Aby uwolnić emocje można zacząć krzyczeć w samochodzie, na polanie, nad morzem lub dać inny fizyczny upust emocjom. Emocje umiejscawiają się w ciele w postaci spięć i innych problemów zdrowotnych. Warto iść na basen, siłownię, lub po prostu aktywnie się ruszając spacery, bieganie, rower, rolki rozluźniamy ciało, a tym samym umysł z zalegających w nas emocji. Metoda prosta i skuteczna. Posiadana przez słowa moc to ta, którą my im przypiszemy. Jednak ich skuteczność pochodzi od nas samych, a nie od tych słów. Słowa wypowiedziane w konkretny sposób mogą wywołać lub poruszyć pewne emocje lub lęki ukryte wewnątrz nas. Ale z drugiej strony mogą wzbudzić w nas radość i szczęście zadowolenie.

Słowa wypowiadane przez innych, mają moc słów wypowiadanych przez innych zależy od tego jak je zinterpretujemy i jakie w nas wywołają odczucia, emocje, samopoczucie. Jak widzisz słowa mają moc..

Gdy tylko pojawi się w nas jakaś negatywna myśl, to najlepiej przenieść uwagę na coś pozytywnego. Uśmiech jest jednym z najszybszych działających pigułek na wszystko. To może być przeciwieństwo tej myśli, lub jakaś pozytywna cząstka jakiegoś zdarzenia. Po czym należy skoncentrować na tym uwagę i utrzymać ją jak najdłużej. Nie chodzi w tym absolutnie o zaprzeczanie czy negowanie, a znalezienie czegoś pozytywnego, alternatywnego dla negatywnej myśli. nie rozmawiaj z negatywnością nie analizuj. to iluzja jest jak bańka mydlana.

Pozwól sobie zatrzymaj się… Lekarstwem może być Afirmacja to słowa wypowiadane kilka razy pod rząd, niosące ze sobą pewne określone emocje bądź wyobrażenia. Może to być modlitwa, westchnienie, kanon..

Afirmację powinno się wypowiadać w taki sposób jakby to już był fakt. Niestety większość początkujących osób wypowiadających afirmację wątpi w to co mówi. Jest to przyczyna ich małej skuteczności. Należy wypowiadać je tak, aby stały się faktami w naszych wyobrażeniach.
Skuteczna afirmacja to taka, którą zaakceptuje podświadomość i weźmie ją jako nowy wzorzec.

Wiele afirmacji nie odnosi żadnego skutku, gdyż są bardzo abstrakcyjne. Należy upraszczać afirmację, aby mówiła językiem danej osoby.
Afirmację należy powtarzać tak długo, aż przyniesie zamierzony efekt. Pozwól sobie na prawdę warto odważ się być wolnym nie obciążać się myślą która zaburza twój wewnętrzny spokój, twoją przestrzeń ufaj puść wolno … Namaste Joanna

Scroll to Top