Uświadom sobie, że nie jesteś sam

Moje 41 lat w duchowości. To droga doświadczeń i kreatywności. Na szczęście udało mi się podnieść po moich upadkach, poznając moje ograniczające przekonania, które przez dziesięciolecia były zakopane głęboko w mojej podświadomości. Chociaż wymagało to trochę pracy, wróciłam silniejszy i szczęśliwsza niż kiedykolwiek.

Co robisz, gdy czujesz, że straciłeś wszystko? Jak zacząć od nowa?

Jak się pozbierać i ponownie otrzepać? Oto 5 wskazówek, które mogą Ci pomóc:

1) Pozwól sobie na żałobę (a potem idź dalej)

Kiedy czujesz, że zostałeś potraktowany szorstko, naturalne i dość powszechne jest odczuwanie bólu, depresji, dezorientacji, izolacji, frustracji, rozpaczy i gniewu. Być może straciłeś życie, jakie znałeś, lub życie, które myślałeś, że będziesz mieć. Ale możesz potraktować to jako okazję do przyjęcia nowej wersji życia, o którym nigdy byś nie śnił. Życie, które może być lepsze niż to, o którym myślałeś, że chcesz.

2) Uświadom sobie, że nie jesteś sam

Chociaż powody, dla których upadamy w życiu, nie są takie same, mamy wspólne wątki z innymi. Każdy z nas jest inny i każdy z nas przeżywa to na swój sposób, ale pamiętaj, że są na świecie ludzie, którzy również mieli do czynienia z podobnymi sytuacjami i potrafili wyjść z nich silniejsi.

Dotyczy to najtrudniejszych sytuacji: bolesnego rozwodu, poważnego niepowodzenia w karierze, doświadczenia w życiu zakonnym, kapłańskim lub wyrzucenia z domu, ponieważ bank musiał przejąć nieruchomość. Niezależnie od przypadku, nawet jeśli twoja sytuacja jest wyjątkowa, wiedz, że nie jesteś sam. Znajdź pocieszenie w fakcie, że inni podnieśli się i odnieśli wielki sukces po podobnych niepowodzeniach.

3) Połącz się ponownie ze swoimi pasjami

Często ludzie identyfikują się poprzez swojego partnera, karierę, status społeczny itp. Kiedy coś powoduje zmianę tych czynników, bardzo trudno jest nauczyć się rozpoznawać siebie bez tej etykiety. Wciąż muszę sobie przypominać, aby poświęcić trochę czasu na dostrojenie się do moich pasji. Czasami odejście od tego, kim myślimy, że jesteśmy, od tego, kim chcemy być, może otworzyć nam oczy na nowe i fascynujące sposoby i pozwolić na pogłębienie połączenia z samym sobą.

4) Bądź otwarty na nowe doświadczenia

Będąc bardziej otwartym na siebie, bądź też otwarty na nowe doświadczenia, które wzbogacą cię jako osobę. Wyjdź z przyjaciółmi do klubu komediowego i śmiej się trochę (lub dużo). Udowodniono, że śmiech pomaga podnieść na duchu. Podziel się posiłkiem i spędź trochę czasu z ludźmi, których kochasz. Ciesz się wędrówką na łonie natury, aby ponownie połączyć się z matką ziemią i swoim wnętrzem. Więc idź tam i spróbuj czegoś nowego 🙂

5) Kochaj siebie niezależnie od sytuacji

To jest najważniejsze: Kochaj siebie bez względu na sytuację. Nie trać pewności siebie tylko dlatego, że otrzymałeś cios. Możemy być swoimi najsurowszymi krytykami i łatwo wpaść w cykl nienawiści do samego siebie, jeśli nie jesteśmy ostrożni.

Bez względu na to, co się dzieje, musimy pamiętać, aby dbać o siebie (umysł i ciało). Ważne jest, aby zastąpić negatywne myśli pozytywnymi i pamiętać, że jesteś wart wszystkiego, czego chcesz.

Bez względu na to, przez jakie ciężkie chwile przechodzisz, uświadom sobie, że nadal masz cel i wartość!

Wiesz mi pomogły słowa które usłyszałam na Medytacji w chwili kiedy wydawało mi się że nie dam rady powtarzałam często Jezu Ty się tym zajmij mną. Doświadczyłam że mój świat troszczy się o mnie i wie co dla mnie najlepsze nic nie oczekując dostałam to co najlepsze. te słowa maja moc . kiedy powtarzam z wdzięcznością w każdej chwili życia . Mój świat troszczy się o mnie i wie co dla mnie najlepsze jestem wdzięczna Joanna

Scroll to Top