receptą na radzenie sobie ze stresem

Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami moją receptą na radzenie sobie ze stresem i niepewnością w kilku prostych krokach.
Krok 1: Oddychaj

Jednym z najważniejszych produktów ubocznych niepewności jest stres, a wszyscy wiemy, jakie żniwo może wywierać stres na nasze ciała, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Ale czy wiesz, że istnieje technika oddychania, która może pomóc Ci się uspokoić? Kiedy zaczyna wkradać się stres związany z niepewnością, pierwszą rzeczą, którą lubię robić, jest ćwiczenie uspokajającego oddychania:
Powoli wdychaj przez 3 sekundy

Wstrzymaj wdech na 3 sekundy

Wypuść i wydech na 3 sekundy
Pamiętaj, aby powtarzać tę technikę przez kilka minut, pozwalając barkom całkowicie się zrelaksować. Można to zrobić w pozycji leżącej, siedzącej lub stojącej i jest idealne dla osób w każdym wieku.

Kiedy ćwiczysz uspokajające oddychanie, twoje ciało i umysł zostają całkowicie zharmonizowane, co skutkuje zwiększoną przejrzystością i świadomością. Ta technika radzenia sobie ze stresem jest także niesamowitym przejściem do medytacji z przewodnikiem , podczas której możesz dowiedzieć się, jak jeszcze bardziej uspokoić nerwy i pomóc w budowaniu pozytywnego nastawienia. Wzięcie głębokiego oddechu w celu uspokojenia niepokoju to prawdopodobnie najstarsza sztuczka w tej książce, ale kluczem jest regularne ćwiczenie tej konkretnej techniki, aż stanie się ona rutynowa lub automatyczna. Zacznij poranki od uspokajającego oddechu lub medytacji, a w mgnieniu oka znajdziesz się na drodze do dni wolnych od stresu!
Krok 2: Przestań się zastanawiać (i zacznij obejmować)

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile czasu spędzamy na rozpamiętywaniu, narzekaniu i martwieniu się tym, czego nie możemy kontrolować? Cóż, według ostatniego badania , 85% tego, czym się martwimy, tak naprawdę nigdy się nie zdarza. Badanie pokazuje również, że w przypadku pozostałych 15%, które rzeczywiście miały miejsce, 79% badanych zdało sobie sprawę, że radzą sobie z trudnością lepiej, niż się spodziewano, lub trudność dała im nauczkę.

Są to zdumiewająco duże szanse, więc naprawdę zastanawiasz się, czy stresowanie się lub martwienie się niepewnością ma jakąkolwiek wartość. Dlatego część formuły wymaga, abyś zaczął akceptować to, co jest tuż przed tobą. Pozwolenie sobie na niepewność faktycznie otwiera cię na nieskończone możliwości. Oznacza to, że robisz miejsce na nowe ścieżki i przygody – z których niektórych być może nawet nie miałeś pojęcia, a których nawet pragnąłeś. Zatem radząc sobie z zamieszaniem i stresem, musisz nauczyć się stawiać im czoła, pozwalając sobie na poddanie się zupełnie nowej perspektywie. To coś, co lubię nazywać inteligencją emocjonalną. Ponieważ nie zawsze będziemy znać odpowiedź na to, co będzie dalej, i to jest całkowicie w porządku. Użyjmy więc tej formuły, aby zacząć myśleć o niepewności w przyszłości w nieco inny sposób, ponieważ możesz odkryć zupełnie nowego siebie!
Krok 3: Kontynuuj działanie i nie oglądaj się za siebie

OK, jeśli dotarłeś tak daleko, myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że w obliczu niepewności są chwile w życiu, których po prostu nie możemy kontrolować. A teraz, kiedy nauczyłeś się to akceptować, znacznie łatwiej będzie skupić się na szerszej perspektywie. W ten sposób pozwalasz swojemu umysłowi skupić się tylko na tym, co ważne. Kiedy więc radzisz sobie z niepewnością, trzeci i najważniejszy krok w tej formule wymaga zatrzymania się i zadania sobie pytania: „OK, co teraz?”… (i przyzwyczajenia się do tego). Kiedy czujesz się zestresowany nieznanym, natychmiast skup się na pozostaniu w działaniu. Zadawać pytania. Szukaj pomocy u innych. Zrób plan działania. Rób wszystko, co konieczne, aby podążać w górę – po prostu nie oglądaj się za siebie. I nie ma w tym nic złego, jeśli nie otrzymasz odpowiedzi lub rozwiązań od razu. Tak długo, jak wiesz, jak zaakceptować niepewność,

aby odkryć wszystkie niesamowite możliwości, jakie życie ma do zaoferowania. inspiruj się i działaj

Scroll to Top