Pozwól sobie być lepszym niż wczoraj

  • Każdy z nas ma cząstkę dobra w sobie . Dobro które jest w nas to zwykły uśmiech. Znaczy więcej niż rozmowa uśmiech – prosty i zwyczajny – może być pierwszym pomostem do zgody i do tego, aby w drugiej osobie zacząć kruszyć mur w jej wnętrzu, który powstał, by nas od siebie oddalić.

Ktoś może z was  powiedzieć:- Dobrze, ale jak mam się uśmiechać do kogoś, kto wyrządził mi tyle krzywdy? Czemu mam coś robić wbrew sobie ?Wiem .Często przychodzi ci na myśl, ile to przykrości od niego doznałeś/łaś czy usłyszałeś, /łaś trudno zapomnieć, choć bardzo się starasz.  Często przypominasz sobie, ile gromadzisz w pamięci złości, niechęci te negatywne doznania a pozytywne są w cieniu twej pamięci. Pomyśl co pożytecznego kiedykolwiek ten człowiek powiedział czy zrobił. ? Jeżeli dłużej będziesz się zatrzymywał przy tych wspomnieniach, bardzo szybko się uspokoisz i pozbędziesz swych wspomnień surowości i zaciętości uleczysz w sobie negatywność. Często żal do innych potęguje się w nas  nie umiemy wybaczyć ranimy osoby które nie zawiniły które kochamy.  Krzywdzimy ich poniżając, lekceważąc, upokarzając. Tłumaczysz się taki jestem-bo tak ci wygodniej. Nie umiesz się przyznać sam przed sobą . Nie chcesz tego zmienić. To tkwi w tobie.

Pamiętaj praca nad sobą swymi emocjami pozwoli  zmienić ci siebie . Nie to  jest to łatwe odródź w sobie poczucie wartości pokłady pozytywnej energi w sobie. To jest

1.Wybaczanie sobie

2.proszenie o wybaczenie

3.przeproszenie

4.podziękowanie,

5 uśmiech

6.modlitwa,

7.medytacja.

8 Refleksja ,

9.wybaczenie sobie,

10.praca nad sobą

10 składników na Twoją i moją codzienność, one nie zawiodą. Z pewnością zmienią nie tylko serca ludzi wokół nas, ale i twoje i moje serce. Nasze podejście do życia. Pozwól sobie na szczęście.

Scroll to Top