pomyśl i Ty, jak odmienisz swoje życie?

W myśli wszystko zawiera swój początek i koniec. Pomyślał Bóg i stało się, pomyśl i Ty, jak odmienisz swoje życie? 

 Myśli możemy porównać do ziarnka, które zasiewamy w swoim umyśle. W ogrodzie naszych serc. Ważny jest grunt na jaki padnie, żeby wydała dobry owoc, w postaci zrealizowanego zamiaru, dobrego słowa, uczynku. Mamy dwie ziemie, jedna to świadomość, a druga to podświadomość. Tam przechowujemy całe nasze doświadczenie, wszystkie zdarzenia, swoje przekonania i zachowania, zamiary, doświadczenia. Natomiast owoc rodzi się w świadomości. Świadomy umysł podejmuje ostateczną decyzję jak się zachowa. Jednak żyjąc przez lata w zatrutym środowisku, nie tylko naturalnym, ale mowa tu raczej o toksycznych znajomościach, żywieniu urazy do kogokolwiek, strachu przed przyszłością, braku wzięcia odpowiedzialności za swoje życie. Nie możemy wydawać dobrych owoców. I właśnie nadszedł czas, aby odchwaścić nasz umysł, zasiać pozytywne myśli i zebrać obfity plon. Zatem do dzieła! 

Po pierwsze myśli trzeba zasiewać pewną ręką. To nie może być tak, bo znowu plon się nie uda, że wypisaliście swoje cele, ale już na drugi dzień pojawiło się zwątpienie, które wypłukuje ziarno. Owszem pytania i wątpliwości, będą pojawiały się zawsze, ale nie wolno dopuszczać ich ostatecznie do głosu. Drugim błędem jest nadmierny wysiłek. Pakowanie energii w wahadła emocji Przecież rolnik zasiewa ziarno a później daje mu spokojnie, swoim tempem wzrastać. A my co robimy? Najczęściej zapisujemy swoje cele, ale nie jesteśmy wytrwali w naszych postanowieniach. 

Istnieje jeszcze problem doboru ziaren, czyli sposób jak myśleć a właściwie co myśleć? Nie tylko ziemia może być zakwaszona, ale i same ziarna. wśród ziarna mogą być chwasty które z nieuwagi lub przyzwyczajenia, sami sobie je rozsiewamy i sadzimy. Chwastami to negatywne myśli, lenistwo duchowe, powtarzamy to często. Na pewno nic z tego nie wyjdzie, nie uda mi się.  Skoro sadzisz złość, to dlaczego oczekujesz miłości?  jeśli sadzisz zwątpienie, gdzie twoja wiara? Jeśli brak ci świadomości a nie urzeczywistniasz zamiaru to bez ciebie twego, ja jestem, nikt nic nie zrobi. żadne narzędzie samo nie nie zrobi twój świat potrzebuje twych dłoni twego serca otwartego. Pamiętaj  w ziemi może wyrosnąć wszystko, więc tak samo złe ziarno wzrośnie i twoje życie będzie pasmem porażek i błędów.  

Myśl zatem od dzisiaj pozytywnie  planuj mądrze swoje zamiary i przedsięwzięcia.  Weź teraz zeszyt ze swoimi celami i przeczytaj każde zdanie na głos z miłością. Bądź pewny swego, musisz wiedzieć, czego chcesz. Każdy problem da się rozwiązać. Uwierz w siebie i swoją siłę. bądź i trwaj w świadomości tu i teraz… 

Scroll to Top