Ostatnie dni Roku moja refleksja…

Wiara jest światłem kiedy ktoś zobaczy
Listek na wodzie albo kroplę rosy na trawie…
Choćby się oczy zamknąć i marzyć,
Patrzcie, jak drzewo odbija jak lustro swoje długie cienie,
I nasze odbicie i kwiatów jak cień pada na ziemię:
Co nie ma cienia, istnieć nie ma siły. Czy to iluzja ? A
Nadzieja jest jeżeli ktoś wierzy,
Że ziemia nie jest snem, lecz żywym ciałem,
wzrok, dotyk ani słuch nie kłamie.
Jest wymarzony ogród, kraina czarów , marzeń dziecka…
do której wejść nie można. Czy rzeczywistość kształtuje się jak odbicie obrazu najskrytszych marzeń… obraz Boga stwórcy .. Świat się zatrzymuje i zaczyna poruszać się w tobie na spotkanie. kiedy roztoczysz kontrole nad swoim stosunkiem do rzeczywistości otworzysz swój zewnętrzny zamiar… roztocz kontrole nad swymi myślami myśl nie o tym czego nie chcesz i usiłujesz uniknąć lecz o tym czego pragniesz co starasz sie osiągnąć. delektuj sie szczegółami , jesteś godzien wszystkiego co najlepsze … wszystko jest realne… granice są tylko w naszej głowie… Miłość znaczy popatrzeć na siebie, na swoje odbicie kim jesteś ?
patrzy na innych nie jest to obce co dostrzegasz
w wielu. To twoje odbicie to twoje wewnętrzne oczy twego serca widzisz w drugim człowieku siebie.
patrzysz i sam o tym nie wiesz, że widzisz swe błędy widzisz siebie..
W przyrodzie widzisz szczegóły życia
Ptak i drzewo mówią Ci przyjacielu.
Stań i rozważ
że czasem nie wiesz , komu służyć:
Twe serce i dusza to zrozumie rozumie,,
Uczę się tego, że muszę dawać wolność osobie, którą kocham. Jeśli ją trzymam, zagarniam lub przywiązuję do siebie, albo próbuję kontrolować, tracę wszystko to, co usiłuję zatrzymać.
Za każdym razem, gdy narzucam komuś swoją wolę lub sprawuję nad nim władzę, pozbawiam tę osobę możliwości osiągnięcia pełnego rozwoju i dojrzałości.

Po latach nauki i praktyki, potrafię powiedzieć temu, kogo kocham – kocham cię, cenię, szanuję i wierzę, że masz w sobie siłę aby stać się tym, kim możesz się stać dla siebie i dla mnie … o ile tylko nie będę ci w tym przeszkadzać.
Kocham cię tak bardzo, że daję ci wolność, abyś mógł/mogła iść obok mnie w radości i w smutku. Będę płakać wraz z tobą, ale nie będę prosić, żebyś nie płakał/a.

Będę reagować na twoje potrzeby, będę się o ciebie troszczyć, pocieszać, ale nie będę cię podtrzymywać, gdy będziesz w stanie iść sam/a.
Będę u twego boku w bólu i samotności, lecz nie oddalę ich od ciebie. Będę starała się słuchać tego, co chcesz powiedzieć lub wyrazić, ale nie zawsze będę się z tobą zgadzać. Czasem będę wściekła, a gdy tak się stanie, to powiem ci to otwarcie, tak abym nie musiała irytować się na to, co nas różni ale na to co nas z cala…

Nie mogę zawsze być z tobą albo słuchać tego, co mówisz, bo są takie chwile, kiedy muszę słuchać samej siebie, zatroszczyć się o siebie, a kiedy to się zdarzy, będę wobec ciebie tak uczciwa, jak to tylko możliwe… Ten rok był dla mnie nauką życia, dając komuś wolność doświadczyłam sama wolności szybując z orłami dziękuje za przyjaźń..

Scroll to Top