Najpiękniejsze słowo …na cały świecie to słowo jedno mama,

 

Matka – to najpiękniejsze słowo w językach świata.

                    Mama,Mom, Madre, Mutter,

Matka – to słowo to gwiazda przewodnia do portu, do przystani z kotwicą naszych nadziei.

To słońca promień jej uśmiech gest i spojrzenie, to słowa.

O Matce nie jedna pieśń z najpiekniejszych..to pieśń przez łzy, to pieśń bez słów…

To cały świat, dziecinnych lat, wskrzeszonych znów…To sny, że jesteś znów tak blisko mnie, że czuję Cię mamo.ja twoje dziecko..z zapachu kwiatów i nut ptasich utworów.

Słowo, co nigdy nie zawodzi, jest wierne i czułe do ostatka, najbliższe sercu, Najpiękniejsze słowo …na cały świecie to słowo jedno mama

Jedno, jedyne słowo – MATKA. Słowo, jak słońce jaśniejące,jak gwiazda

Co wszystkie inne słowa gasi, Słowo z muzyki … Słowo, co nigdy nie zawodzi, Wierne i czułe

najbliższe sercu, najpiękniejsze. Jedno, jedyne słowo – Matka..

Najważniejsze w życiu każdego człowieka. Mama to nie tyle kobieta, która urodzi dziecko,to również kobieta co je wychowuje i troszczy sie pomimo wieku,człowiek nie zna swego portu , a czas nie zna brzegu on płynie, a my przemijamy. Matka jest jak gwazda przewodnia do portu gdzie zawsze wrócić można, do przystani z kotwicą naszej nadziei…

Wszystko Matczynej opiece, oddam .. wszystko to w Matczyne serce złożę bo tylko ono tak bardzo kochać potrafi, przez łzy szczęścia, nadziei i miłości .

Ona Matka zawsze dostrzega piękno w duszy swego dziecka.

Matka miłością piękną, jak kwiat lilii, róży, bzu, konwalii,stokrotek niezapominajek w maju pośród zieleni. Tylko czy każdy z nas do ostatka Jej uczucie umie docenić? Sam zobacz gdy zbłądzisz, weźmie Ciebie za rękę znowu przytuli do serca swą łagodnością, łzy z twarzy otrze.o matko to ty Mnie do piersi swej tuliłaś, ty swoją dłonią gładką czule po twarzy mnie gładziłaś..Gdy ciężko mi było przy mnie byłaś.

Czasem zapomnisz nie złożysz podzięki. a ona pomimo wszystko będzie Cię kochać wielką miłością. Gdziekolwiek  jesteś, gdziekolwiek żyjesz Jej Matczyne serce jest przy Tobie i wszystko Ci wybaczy… Choć nieraz smutku łzy jej popłyną ,któż je zobaczy? Miłość swą wleje do złotych naczyń i przebaczenie da Twoim winom … I przez łzy Ciebie zobaczy. Dbajmy więc zawsze o nasze Mamy żeby nie żyły gdzieś w samotności,by nigdy nie były jak blednące gwiazdy ,ale najjaśniejsze na niebie. Nie tylko w Święto Ich pamiętajmy, że Pan Bóg stworzył nas  i się nie pomylił narodziłem się z jej miłości! POZDRAWIAM CIEPLUTKO wszystkie mamy bez wyjątku dzięki że jesteście cieszcie się razem zemną …i pamiętajmy o tych co odeszły.

Scroll to Top