mózg przejmuje kontrole nad emocjami..Pozwól sobie na dawanie sobie chwili …. na relaks,,, pozwól sobie na zrobienie kilku oddechów, zanim zareagujesz na stresujący bodziec, byś miała czas na odzyskanie sterów. Pomoże ci to w radzeniu sobie z różnymi typami stresorów, np. gdy publicznie skrytykuje cię szef, zachowanie dziecka wyprowadzi cię z równowagi lub otrzymasz zaskakująco wysoki rachunek za prad czy wodę…
Zatrzymaj kaskadę myśli. Przyjmij na chwilę pozycję obserwatora sytuacji w jakiej sie znalazłaś, łeś przyjrzyj się swoim myślom, emocją Możesz przeprowadzić małą autoanalizę: „Hm, co się teraz ze mną dzieje? Jak reaguję na te bodźce… W brzuchu czuję ścisk i zaczyna mnie zalewać złość. Mam mokre dlonie. drgania, niepokój Kusi mnie, żeby powiedzieć coś złego. Czy to bo coś dało?”. Najlepiej wyćwiczyć tę umiejętność, regularnie obserwując swoje myśli, kiedy nie jesteś zestresowany. osoby robiące to ćwiczenie mają lepszą komunikację podczas reakcji na stresujące zdarzenia.
Każdy z nas ma swój ulubiony zapach.
używamy , per fumów wody perfumowane… zapach sprawia że jesteśmy szczęśliwi
Jakie zapachy sprawiają, że czujemy się szczęśliwy co lubisz ? pozwól sobie na
Odzyskać poczucie kontroli. . Zastanów się, jakie aspekty danej sytuacji możesz kontrolować, a na które zupełnie nie masz wpływu, i skoncentruj się na tym, co możesz zmienić (np. kiedy krytykuje cię szef, nie skupiaj się na swojej urażonej ambicji, tylko postaraj się uzyskać od niego jak najwięcej informacji o tym, co możesz poprawić).
Zmień perspektywę. Kiedy intuicja diagnozuje zagrożenie, automatycznie zawęża twoją mentalną perspektywę i koncentruje się głównie na unikaniu stresora. W rezultacie nie myślisz o pozytywnych aspektach sytuacji i kreatywnych sposobach rozwiązania problemu, tylko zastanawiasz się, jak uciec.pozwól sobie Spróbować potraktować stresującą sytuację jak wyzwanie lub bodziec do rozwoju. do zmiany Pomoże ci to w zmianie chemii mózgu i przekierowaniu energii w stronę konstruktywnego rozwiązania..