MEDYTACJA – to modlitwa serca…

MEDYTACJA – to modlitwa serca.

Jest lekarstwem na codzienny stres, siłą w podejmowaniu decyzji.
W medytacji chodzi dokładnie o to, aby przyjrzyj się naszej codzienności, naszemu życiu takiemu, jakie jest, zauważając co ze sobą niosą codzienne doświadczenia.  Dzięki
medytacji uczymy się jak – uważnie słuchać. Jak świadomie wybierać to co najlepsze. Uczymy się samodyscypliny i sztuki wyciągania wniosków z codziennych doświadczeń, porażek kontrolując swoje zachowania.
W postrzeganiu siebie tu i teraz. Medytacja służy do umocnienia i wyciszenia się. Utwierdza w działaniu, choć wymaga od nas samodyscypliny. Polega  na obserwowaniu samego siebie. Pomaga w działaniu w codziennym wyborze, prowadzi do sukcesu. W rzeczywistości medytacja to poznawanie własnego istnienia, poznawanie siebie samego, poznawanie świata, w którym żyjemy – w całej jego głębi.

Medytacja prowadzi do spotkania z naszym stwórcą, z naturą, z przyrodą i jej pięknem. Spotkanie – ze swym wewnętrznym dzieckiem. Ze swoim wewnętrznym ,,ja”

SPRÓBUJ…

Kiedy obudzisz się  rano, od 5 min do 15 min przeznacz na medytację .Codziennie przeznacz sobie czas na medytację naprawdę warto. Nie odkładaj na później, nie mów – że nie masz czasu. Niech będzie to ściśle określony czas tylko dla Ciebie. Ważne jest, by
się nie spieszyć. By się zatrzymać, wyciszyć się. Nie kieruj swej uwagi  na czekające Cię wydarzenia. Bądź asertywny…

Wycisz swoje ciało i myśli, gniew, żal, frustrację, chęci zemsty, nie chowaj w sercu urazy, ucisz burze swego wnętrza swojej codzienności, wybacz sobie i innym. Uwierz mi nigdy nie jesteś sam… pomimo przeciwności zawsze może być  lepiej. Zawsze warto zawalczyć o swoją inicjatywę o swój sukces… Pomimo wszystko warto iść do przodu !!!

Możesz medytować na świeżym powietrzu w kontakcie z przyrodą lub jakimkolwiek innym miejscu, w którym możesz się skupić. Gdy posiądziesz umiejętność
swobodnego skupiania się , wyciszenia i koncentracji, będziesz mógł medytować wszędzie, gdziekolwiek tylko
zechcesz. Cisza pozwala więcej zauważyć zmian
dokonujących się w nas i pozwala na rozwój intuicji, otwiera nasze wnętrze by usłyszeć wewnętrzny głos. Usiądź wygodnie. Możesz siedzieć na krześle, ławce, czy poduszkach do medytacji. Zawsze usiądź z wyprostowanym kręgosłupem, tak, by mięśnie Twoje były rozluźnione. Rozluźnij swoje ciało i wycisz emocję, swoje myśli, wsłuchaj się w ciszę… Medytować możesz podczas spaceru… Wielu pytało mnie co może być tematem medytacji?  Cokolwiek, co
chcesz zgłębić, lepiej poznać, lepiej się przyjrzeć, obejrzeć,warto medytować przed każdą życiową decyzją…przed każdym nowym dniem by przeżyć go jak najlepiej.
Medytacja uskrzydli Cię zobaczysz sam jak zmienisz swoje życie. W twym sercu zapanuje  pokój. Medytacja to moja życia pasja.  Świat się zmienia gdy nad sobą pracujesz i jesteś w pełnej zgodzie ze sobą – zostaje tylko to co najlepsze dla Ciebie – dni pełen obfitości.

Od dziś zacznij medytować …wierzę, że Ci się uda codziennie poświęcić trochę czasu…      

https://skwarlinska-masaze.pl/my-dear-friend/
Scroll to Top