Jesteś najważniejszą osobą w swoim życiu.

Jesteś najważniejszą osobą w swoim życiu.

To najważniejsza rada dotycząca rozwoju osobistego, jaką dziś usłyszysz.

Zwłaszcza jeśli ostatnio czułeś się wypalony, zdemotywowany, bezradny, przygnębiony lub po prostu utknąłeś w miejscu.

W rzeczywistości, jeśli jesteś w tej chwili niezadowolony ze swojego życia, nawyk dbania o siebie jest najlepszą rzeczą, jaką możesz dla siebie zrobić.

Z drugiej strony, unikanie dbania o siebie może sprawić, że twoje ciało i umysł poczują się chore i pozbawione. I twoja dusza też.

Proszę, nie wpadnijcie w pułapkę zatracenia się w pracy lub w służbie innym. Po prostu nie możesz pomóc niczemu ani nikomu w pełni wykorzystać swój potencjał, jeśli twój własny kubek nie jest pełny.

Więc rozpieszczaj się. Daj sobie czas i przestrzeń na uzdrowienie. Kup sobie ten neonowo zielony strój, który potajemnie kochasz. Całkowicie na to zasługujesz.

Mając to na uwadze, oto kilka moich ulubionych technik dbania o siebie, które mam nadzieję wypróbujesz:

1. Medytuj codziennie

Prawdziwe korzyści płynące z medytacji staną się jasne, gdy zamienisz tę kojącą praktykę w nawyk. Jeśli nie możesz tego robić codziennie, spróbuj kilka razy w tygodniu. Za każdym razem potrzebujesz tylko kilku minut.

2. Strzyż włosy

Albo zrób sobie paznokcie. Albo zrób sobie zabieg na twarz. Lub zrób coś „powierzchownie”, co sprawi, że poczujesz się sexy i pewna siebie. Nie każda technika samopielęgnacji musi być głęboka!

3. Odłącz

Idź na detoks w mediach społecznościowych. Odłóż smartfon i komputer. Wyłącz telewizor. Nawet nie słuchaj żadnej muzyki. Będziesz zaskoczony tym, co powie ci Wszechświat, kiedy odrzucisz wszystkie otaczające hałasy.

4. Otrząśnij się

Taniec jest odmładzającą formą fizycznego wyrażania siebie. Nie ma znaczenia, jak dobry lub zły jesteś, liczy się to, czy rytm po prostu przez ciebie przepływa.

5. Ugotuj coś pożywnego i pysznego

Przygotuj coś, co trafi w to słodkie miejsce między „zdrowym” a „pocieszającym”. Rodzaj jedzenia, które sprawia przyjemność podczas jedzenia i po nim.

6. Bądź wdzięczny

Zapisz trzy rzeczy, za które jesteś wdzięczny na początku każdego ranka. Naukowcy twierdzą, że wdzięczność sprawia, że jesteś o 25% szczęśliwszy.

7. Przeczytaj coś niezwykłego

Wybierz temat lub gatunek, który zawsze Cię interesował, ale nigdy nie miałeś okazji go poznać. Poszerzenie horyzontów może zdziałać cuda dla twojego dobrego samopoczucia.

8. Sen

Jeśli jak 35% Amerykanów nie jesz wystarczająco dużo (według większości ekspertów 7 godzin dziennie) – to już samo to może zmienić reguły gry.

9. Doceń siebie w lustrze

Zwróć uwagę na to, co lubisz w sobie najbardziej. Wyrecytuj kilka afirmacji. Bądź dla siebie dobry i zobacz siebie jako niesamowitą i godną osobę, którą jesteś.

10. Zamów ten deser

Lub oddaj się własnej małej formie dekadencji. Ponieważ to, co robisz przez większość czasu, jest ważniejsze niż to, co robisz czasami.

11. Trening

Ale spraw, aby był to trening, który sprawia ci przyjemność. Nawet szybki spacer po parku może być dobrym ćwiczeniem.

12. Uwolnij swoją kreatywność

Zrób coś własnymi rękami. Napisz krótką historię. Podnieś instrument muzyczny. Dla wielu osób nic nie daje większej satysfakcji niż tworzenie czegoś z niczego.

13. Zabierz się na randkę

Zakochaj się na nowo we własnym towarzystwie, ciesz się wewnętrznym dialogiem i zrelaksuj – na tej randce nie musisz imponować nikomu poza sobą.

14. Przytul swojego zwierzaka

Koty, psy, gady, gryzonie: tak długo, jak kochasz to stworzenie, zostało naukowo udowodnione, że natychmiast poprawi ci się nastrój.

15. Skontaktuj się z kimś, za kim tęsknisz

Nie pozwól, aby życie stanęło ci na drodze do ponownego połączenia się z kimś, kto napełnia cię radością i wdzięcznością. Aby uzyskać dodatkowe punkty, zadzwoń do nich zamiast wysyłać SMS-y.

16. Odejdź!

Nawet jeśli jest to tylko weekend, wyrwanie umysłu i ciała ze znajomego terytorium na jakiś czas może być terapeutyczne. Zarezerwuj gdzieś hotel lub zatrzymaj się u kogoś.

17. Naucz się czegoś nowego

Na YouTube jest niezliczona ilość samouczków uczących prawie każdej umiejętności pod słońcem. Może nawet znajdziesz nową pasję.

18. Wybacz

Wybacz sobie i innym też. Podjęcie świadomego wysiłku w tym celu ma moc usunięcia nawet największego ciężaru z serca.

Scroll to Top