To Ty jesteś architektem swej rzeczywistości

W dzisiejszym poście na blogu chciałbym podzielić się z Tobą 5 wskazówkami, które pomogą Ci odkryć, czego naprawdę chcesz w życiu, a także pomogą Ci podjąć działania, aby to osiągnąć:

Wskazówka 1. Dokonaj wyboru 

Tak, niektórzy ludzie rodzą się dokładnie wiedząc, jakie są ich pasje i czego chcą od życia – ale nawet wtedy muszą dokonać świadomego wyboru , aby podążać za swoimi marzeniami.

Więc jeśli nie jesteś zadowolony z tego, jak sprawy mają się w twoim życiu, lub jeśli wciąż czekasz na coś, co cię zainspiruje, co trzeba zrobić, aby zepchnąć cię z krawędzi i podjąć działanie?

Pamiętaj, że TY jesteś odpowiedzialny za swoje życie i to od Ciebie zależy, czy podejmiesz świadomy wysiłek, aby zdecydować, jak je przeżyjesz.

Wskazówka 2. Połącz się ze swoim prawdziwym ja

Innymi słowy, czy naprawdę wiesz, kim jesteś w głębi serca? A czy wiesz, jak wykorzystać swoje zdolności i „słabości” na swoją korzyść?

Jedną z przeszkód, które mogą uniemożliwić nam uzyskanie jasności, jest nasza niezdolność dostrzeżenia i zaakceptowania wszystkich różnych cech, które czynią nas wyjątkowymi (dobrych i tych mniej dobrych).

To, co możemy uważać za „słabość”, może w rzeczywistości być postrzegane jako umiejętność lub siła przez kogoś innego. Więc zamiast czuć się ofiarą swoich „słabości” lub udawać, że ich nie ma – uznaj je i obejmij. Za każdym razem, gdy to zrobisz, poczujesz siłę, wiedząc, że jesteś wystarczająco dobry, godny i godny (nawet jeśli nie jesteś doskonały) .

Wskazówka 3. Zamień strach w miłość

Wierzcie lub nie, ale wiele osób myli strach z brakiem jasności. Strach przed sukcesem, porażką i nieznanym jest tak duży, że czasami blokuje ludziom dostrzeżenie prawdy.

Jeśli myślisz, że podejmujesz decyzje życiowe w oparciu o strach i grasz na małą skalę, żyjesz na autopilocie lub próbujesz sprostać oczekiwaniom innych ludzi…

W takim razie zachęcam was do zastąpienia strachu miłością .

Pomyśl o tym, co sprawia, że ​​każdego ranka wstajesz z łóżka. A gdyby dzisiejszy dzień był Twoim ostatnim dniem, co byś zrobił? A Ty z kim spędziłbyś ten dzień?

Myślenie o tym, co sprawia Ci najwięcej radości, napełni Cię motywacją i zauważysz, jak to uczucie strachu wkrótce zostanie zastąpione miłością i pewnością.

Wskazówka 4. Poznaj różnicę między szczęściem a przyjemnością

Jeśli nie znasz różnicy między nimi, prawdopodobnie utknąłeś w życiu.

Widzisz, kiedy nie masz jasnej wizji, pasji lub celu, który chcesz osiągnąć, łatwiej pomylić prawdziwe szczęście z przyjemnością.

Przyjemność pochodzi z czegoś, co daje ci komfort przez krótki czas, jak zakupy, oglądanie telewizji, zdobywanie większej ilości pieniędzy itp. – ale kiedy ta przyjemność się skończy, może sprawić, że poczujesz się niespełniony i będziesz miał ochotę na coś „więcej” .

Prawdziwe szczęście pochodzi z wnętrza, z satysfakcji poznania siebie i/lub pomocy innym; daje poczucie całości.

I chociaż nie ma nic złego w chęci posiadania lepszego samochodu lub pójściu na zakupy, niezwykle ważne jest poznanie różnicy, aby móc…

Wskazówka 5. Wyznaczaj sobie cele, które naprawdę Cię spełniają

Jestem pewien, że słyszałeś już, że wyznaczanie celów jest niezwykle ważne, aby dotrzeć do miejsca, w którym chcesz być w życiu, więc pytanie brzmi… dlaczego tak trudno je zdefiniować i zobowiązać się do nich?

Poświęć trochę czasu na zastanowienie się, co tak naprawdę rozpala Cię w środku i skonstruuj swoje cele wokół tych rzeczy. Odwiedzaj je regularnie i nagradzaj się, gdy podejmujesz małe kroki w kierunku ich osiągnięcia.

Teraz, jeśli po przeczytaniu tego wpisu na blogu dokonasz świadomego wyboru, aby zdecydować, czego chcesz, i zdasz sobie sprawę, że pomaganie innym wokół ciebie sprawia ci najwięcej radości i chcesz wykorzystać swoje mocne strony i podzielić się nimi ze światem.  Nie musisz być duchowy ani wierzyć w siłę wyższą. Wszystko, co musisz zrobić, to rozpoznać, że wszystko wokół ciebie jest energią, ty jesteś energią! Dlaczego więc nie zacząć żyć życiem swoich marzeń?! pozwól sobie na to… niech się dzieje i darzy Joanna.

Scroll to Top